Jak przygotować dziecko do gry w hokeja?

2017-11-24 0 przez SEOadmin

Jedyną właściwie popularną zimową grą zespołową jest hokej na lodzie. Nie powinno więc dziwić, że w zimie wzbudza on dosyć duże zainteresowanie. Coraz więcej młodych ludzi widząc interesujące mecze chce również zacząć grać w hokeja.

Sprzęt do hokeja

Niestety, na początku w treningi hokeja trzeba włożyć dość dużo pieniędzy. Rzecz w tym, iż jest dosyć dużo sprzętu do kupienia. Między innymi chodzi tutaj o łyżwy hokejowe. Czasami rodzice nie kupują swoim dzieciom, które zapisują na hokej, łyżew hokejowych (www.asport.pl/k/283/lyzwy-hokejowe). Zamiast tego dają im na trening zwykłe łyżwy, które dzieci już posiadają. Oczywiście, z technicznego punkt uwidzenia również w takich łyżwach można pograć. Jednakże, różnica w tempie jazdy oraz w zwrotności pomiędzy zwykłymi a hokejowymi łyżwami jest ogromna.

Kij hokeisty

Kolejna sprawa, to wybór kija hokejowego. Są różne rodzaje kijów, dlatego też, jego wybór nie musi być prosty. Każdy hokeista musi dobrze czuć kij w ręce oraz czuć się z nim po prostu swobodnie. Dzięki temu jego gra staje się lepsza. Ważne jest, aby baczną uwagę zwracać na wzrost hokeisty, kiedy kupuje się kij. Jeśli mowa o dzieciach, sprawa jest nieco utrudniona. Dzieci rosną, dlatego zwykle dosyć często muszą wymieniać kije.

Czy hokej jest bezpieczny?

Nie każdy rodzic chętnie wysyła swoje dziecko na trening hokeja. Niektórym dyscyplina ta wydaje się być zbyt niebezpieczna. W gruncie rzeczy jednak, jeśli kupi się kask oraz zestaw ochraniaczy, niebezpieczeństwo jest niewielkie.

Udostępnij ten post na: