Wycieczka na Cypr

Wycieczka na Cypr

2013-12-04 0 przez Kasia Stania

Planując egzotyczny urlop warto wziąć pod uwagę Cypr. Niecodzienny krajobraz, morze, plaża i tętniące nocnym życiem ulice to wszystko czego potrzeba nam na wakacjach. Zanim jednak pojedziemy, dowiedzmy się nieco więcej o tym wyjątkowym miejscu.

Cypr to państwo leżące na wyspie o tej samej nazwie, znajdującej się nad Morzem Śródziemnym. Językiem urzędowym jest tam grecki i turecki, ale znając angielski również będziemy w stanie się porozumieć. A jakie miasta odwiedzić na Cyprze? Warta uwagi jest z pewnością Nikozja. Klimatyczna starówka oraz liczne bary i kawiarenki z pewnością umilą nam każdy wieczór.

Nikozja podzielona jest na dwie części demarkacyjne: grecką i turecką. Strefy te całkowicie różną się od siebie, dlatego warto zwiedzić każdą z nich. Będąc w Nikozji warto zobaczyć mury weneckie, meczet Selimiye Camii (tak naprawdę jest to kościół gotycki przekształcony w meczet) oraz bazar miejski. W tym ostatnim na pewno odnajdą się miłośnicy pamiątek i innych drobiazgów.

Wielbiciele staroci koniecznie powinni odwiedzić Pissouri. Miasteczko to pełne jest starej architektury, wąskich uliczek oraz przyjemnych kawiarenek. Idealne miejsce na romantyczny wieczór we dwoje. Jeśli chcemy spędzić trochę czasu w otoczeniu natury, doskonałym miejscem dla nas będzie Zatoka Lara. W jej obrzeżach znajduje się rezerwat żółwi morskich. Z kolei jezioro Larnaka daje możliwość podziwiania flamingów w ich naturalnym środowisku.

Kiedy już trochę pozwiedzamy, koniecznie trzeba spróbować tradycyjnej kuchni cypryjskiej. Meze to potrawa w skład w której wchodzą wszystkie lokalne przysmaki. Choć jest dosyć droga, daje możliwość skosztowania każdego tradycyjnego smaku. Cypr to jednak nie tylko plaża i może. Wypoczynek tam daje nam możliwość aktywnego spędzenia czasu. Do wyboru mamy surfing, nurkowanie, skutery, wspinaczkę oraz wiele innych atrakcji oferowanych przez hotele. Cypr jest zatem idealnym miejscem dla każdego. Plażowicze, klubowicze, wielbiciele zabytków i wszyscy pozostali z pewnością miło spędzą tutaj czas.

Udostępnij ten post na: