Odkryj Beskid Wyspowy

Odkryj Beskid Wyspowy

2014-05-08 0 przez Kasia Stania

?Odkryj Beskid Wyspowy? to impreza, która odbywa się każdego roku. Jej celem jest umożliwienie turystom zdobycie wszystkich szczytów tego pasma górskiego. W poprzednich latach w tym wydarzeniu uczestniczyło kilka tysięcy turystów. W tym roku zdobywaniu kolejnych wierzchołków będzie towarzyszył szereg innych atrakcji.Wędrówki po Beskidzie Wyspowym rozpoczną się 15 czerwca zdobyciem szczytu Grodzisko. Kolejne wycieczki odbywać się będą co weekend. Cała impreza zakończy się uroczyście 7 września. W tym roku po raz pierwszy trasa wyprawy przebiegnie przez Paproć ? szczyt znajdujący się w centralnej części pasma, zwany również Rysią Górą .

Jeżeli chodzi o imprezy towarzyszące, w tym roku zadebiutuje festiwal muzyczny ?Beskidzka Gitara?. Na festiwalowej scenie pojawią się młodzi artyści pochodzący z okolic Beskidu Wyspowego. Ponadto, po raz drugi odbędzie się tutaj Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego ?Beskidzkie Rytmy i Smaki?. Organizowany jest on w ośmiu miejscowościach. Dzięki niemu turyści mają możliwość posłuchania regionalnej muzyki oraz skosztowania tradycyjnych dla tamtego obszaru potraw.

Dla uczestników tej imprezy przygotowano również wiele zniżek w znajdujących się w okolicy obiektach noclegowych.
Beskid Wyspowy nie jest tak popularny jak pozostałe części tego pasma górskiego. Impreza ta doskonale ukazuje te obszary, jako miejsca bardzo przyjazne turystyce. Nawet jeśli nie jesteśmy w stanie poświęcić czasu na zdobywanie wszystkich szczytów, warto pokonać choć kilka z proponowanych szlaków.

Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie http://www.odkryjbeskidwyspowy.pl

Udostępnij ten post na: