Nosidełka dla dzieci ? coś dla aktywnych rodziców

Nosidełka dla dzieci ? coś dla aktywnych rodziców

2013-07-19 1 przez admin

Nosidełka turystyczne dla maluchów to obecnie hit! Jednak, zainteresowanie nimi, to nie tylko kwestia mody, ale także bezpieczeństwa i wygody. Sprawdzają się one zwłaszcza wtedy, gdy rodzice są aktywnymi ludźmi i lubią chodzić np. na dalekie wędrówki. Często jednak zastanawiamy się, czy nosidełka takie są bezpieczne i czy na pewno ochronią nasze dziecko w nieco gorszych warunkach. Sprawdź zatem, jak zbudowane jest takie nosidełko.

Kupując nosidełko należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego wagę. Nie powinna być ona znaczna. Nosidełka dobrze wyposażone, nie powinny przekroczyć 3 kg wagi. Jest to bardzo ważne z perspektywy tego, kto będzie niósł dziecko, jak i z perspektywy drugiego rodzica, który będzie musiał zabrać wszelkie potrzebne rzeczy w góry, a więc cały ekwipunek.

Warto zwrócić uwagę, z jakich materiałów zostało wykonane siodełko; powinien być to materiał, który oddycha, przepuszcza powietrze, a jednocześnie jest nieprzemakalny. Jeżeli już jesteśmy przy zmiennych i trudnych warunkach pogodowych, dobrze byłoby, gdyby nosidełko było wyposażone w pokrowiec przeciwdeszczowy, a także pokrowiec przeciwsłoneczny ? oba z możliwością schowania ich w kieszeń nosidełka, aby nie przeszkadzały podczas podróży w ładnych i spokojnych warunkach. Koniecznie trzeba sprawdzić czy szelki są wygodne i nie będą drapać lub przeszkadzać dziecku. Zwróć także uwagę na stelaż oraz nóżki, najczęściej składane ? sprawdź, czy nie są zbyt ciężkie, czy po złożeniu nie uwierają ani Ciebie, ani dziecka.

nosidelko-opis1

Nosidełko dziecięce powinno być także w pełni bezpieczne dla kręgosłupa Twojego malucha. Spędzi on bowiem zapewne kilka ładnych godzin w pozycji siedzącej, dlatego ważne jest wyprofilowanie nosidełka oraz wszelkie niezbędne atesty ? koniecznie sprawdź, czy sprzęt je posiada. Istotna jest także wygoda rodzica; odpowiednie poduszki umiejscowione zwłaszcza na odcinku lędźwiowym, pasy lędźwiowe oraz biodrowe. Choć czasem może to być problemowe, to jednak zabierz swoje dziecko ze sobą do sklepu, w celu sprawdzenia, które nosidełko będzie najodpowiedniejsze. Wiele innych ciekawych informacji o tym sprzęcie turystycznym znajdziesz także na tym blogu.

Udostępnij ten post na: