Najpopularniejsze rodzaje bieżni

2017-07-23 0 przez SEOadmin

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele profesjonalnych bieżni do biegania i pamiętać należy o tym, że praktycznie każdy model przeznaczony jest do zupełnie innego biegania. Warto przed zakupem poznać wszystkie dostępne modele, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanej inwestycji.

Bieżnia treningowa do marszu

Osoby początkujące i osoby starsze, powinny zainwestować przede wszystkim w profesjonalną bieżnię do marszu i truchtu. Sprzęt tego typu to w chwili obecnej najlepsze rozwiązanie dla tych użytkowników, którzy nie będą nadmiernie eksploatować urządzenia i potrzebują bieżni wyłącznie do szybkiego marszu. Najlepiej sprawdzą się bieżnie z mniejszym silnikiem o mocy do 2KM.

Bieżnia domowa do intensywnego treningu

Wielogodzinne i bardzo intensywne bieganie wymaga oczywiście użycia mocnego silnika. Porządna bieżnia domowa do intensywnego treningu powinna mieć minimum 2KM, a najlepiej aby moc silnika znajdowała się w przedziale od 3 do 4 KM. Pamiętać należy także i o tym, że mocno forsujący trening wymaga wyboru specjalnych ustawień prędkości oraz nachylenia pasa. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się bieżnie elektryczne z dodatkowymi funkcjami.

Bieżnia treningowa dla osób z kontuzjami

Na rynku ogromnym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się nowoczesne bieżnie do biegania dla osób z kontuzjami. W tym przypadku najważniejszą kwestią jest oczywiście odpowiednia amortyzacja pasa biegowego. Porządna bieżnia domowa powinna posiadać przynajmniej 3-5 elastomerów.

Bieżnia treningowa dla osób z chorobami serca

Osoby, które mają częste problemy z sercem wymagają oczywiście dokładnego pomiaru pulsu, dlatego też warto zainwestować w nowoczesne bieżnie z bezprzewodowym pasem telemetrycznym, które precyzyjnie mierzą puls.

Po więcej informacji warto zajrzeć pod ten adres

Udostępnij ten post na: