Jak wybrać rękawice narciarskie?

Jak wybrać rękawice narciarskie?

2013-09-05 0 przez Kasia Stania

Każdy dzień spędzony na stoku to źródło doskonałej zabawy. Mróz i zimno nie wpływają jednak korzystnie na nasz organizm. Dlatego aby nasze ciało czuło się dobrze potrzebna jest nam odpowiednia ochrona. Jedną z najbardziej narażonych na odmrożenia części naszego ciała są dłonie. Odpowiedni wybór rękawic narciarskich jest więc koniecznością. Istnieje kilka kryteriów, którymi należy się kierować dokonując wyboru.

Po pierwsze, rękawice muszą zapewniać odpowiedni komfort termiczny. Powinny dawać dłoniom ciepło oraz chronić przed wiatrem i wodą. Najlepiej zatem zainwestować w specjalistyczne rękawice z membraną np. Goretex. Materiał ten doskonale zabezpiecza przed wiatrem, śniegiem i deszczem.Jeśli chodzi o komfort cieplny, tkaniny takie jak Thermolite czy Polartec sprawdzą się idealnie. W niektórych modelach możemy znaleźć podział na rękawice zewnętrzną i wewnętrzną. Część wewnętrzna może być używana jako dodatkowe ocieplenie w chłodniejsze dni lub noszona jako samodzielna para rękawic. Przydatnym elementem jest także usztywnienie w okolicy nadgarstka. Takie modele rękawic polecane są szczególnie snowboardzistom. W razie upadku zabezpieczają one przed nieprzyjemnym urazem nadgarstka.

Dobrze dobrane rękawice zapewniają wysoki komfort użytkowania. Powinniśmy zatem zwracać uwagę na odpowiedni rozmiar. Dłoń powinna dobrze leżeć w rękawicy oraz pozwalać na pewny chwyt. Dobrze byłoby także gdyby rękawice były pokryte antypoślizgowym materiałem. Technologia ta ułatwi nam np. trzymanie kijków.

W rękawicach przydają się również ściągacze. Zapobiegają one przedostawaniu się śniegu do środka rękawicy. Wybierając rękawice warto zwrócić uwagę na sposób przeszycia. Szwy powinny być poprowadzone tak, aby swobodnie umożliwiać zgięcia i ruchy palców. Przydatnym, choć często niedocenianym elementem rękawic jest zaczep pozwalający na ich spięcie. Dzięki niemu zapobiegniemy przypadkowemu zgubieniu rękawiczek.

Znalezienie odpowiednich rękawic wymaga poświęcenia czasu. Warto pobyć w sklepie nieco dłużej i przymierzyć kilka modeli. Prawidłowo dobrane rękawice narciarskie lub snowboardowe z tej oferty powinny wytrzymać z Wami kilka sezonów.

Udostępnij ten post na: