5 najpotrzebniejszych rzeczy na wyprawie

5 najpotrzebniejszych rzeczy na wyprawie

2013-05-20 0 przez admin

Jeżeli wybieramy się na wycieczkę na pewno musimy się zaopatrzyć w niezbędne rzeczy, które pomogą nam w podróży. To, co ze sobą zabierzemy zależy od tego, na jaką wyprawę się decydujemy. Jednak jest 5 takich elementów w naszym ekwipunku, bez których nasza wyprawa byłaby okupiona wieloma niedogodnościami.

Co jest dość oczywiste, najważniejszy okaże się plecak. Najlepiej jeżeli ma on konstrukcję, nazywaną stelażem. Zależnie od tego, jak długo ma trwać nasz wojaż istotny może okazać się jego rozmiar. Plecaki turystyczne, do których wrzucimy wszystkie inne niezbędne rzeczy są podstawowym atrybutem każdego turysty. Kolejnym bardzo ważnym elementem jest mapa. Na niej znajdują się bowiem oznaczenia pozwalające nam na wybranie dogodnej trasy, bez ewentualności zabłądzenia. Na mapie zawarte są też często informacje o miejscach gastronomicznych, punktach medycznych, stacjach kolei itp. Co jednak, jeżeli pomimo mapy nie znamy kierunku?

Owszem możemy wykorzystać różne sposoby, takie jak badanie, z której strony wieje wiatr, czy wyznaczenie północy na podstawie rosnącego mchu, ale pewniejszy okaże się tutaj na pewno kompas, który z pewnością wskaże nam kierunek północny. Trzeba jednak pamiętać, że należy z niego korzystać w pewnej odległości od części metalowych, bo wówczas igła kompasu będzie na nie reagować. Ewentualne metalowe elementy w naszym ubraniu także mogą oddziaływać na urządzenie.

Kolejna ważną rzeczą w naszym ekwipunku jest zazwyczaj aparat fotograficzny. Może to być inne urządzenie, jak na przykład telefon komórkowy, ale chodzi o sprzęt, dzięki któremu będziemy mogli robić zdjęcia. Ostatnim elementem naszego wyposażenia powinien być nóż. Za jego pomocą możemy kroić prowiant, smarować pieczywo, otwierać opakowania, ale też na przykład ostrzyć patyki, jeżeli chcemy upiec na ogniu kiełbaski, jabłka, czy choćby chleb. Ponadto nóż jest jednym z głównych atrybutów na przetrwanie w trudnych, niejednokrotnie nawet ekstremalnych warunkach. Oczywiście rzeczy, w jakie zaopatrzymy się na nasz wypad jest o wiele więcej, ale te wymienione mogą przynieść nam wiele korzyści.

Udostępnij ten post na: