Rodzaje kółek do rolek – jakie wybrać?

2018-02-09 0 przez SEOadmin

Kółka do rolek to zdecydowanie ich najważniejsze elementy, dlatego też bez wątpienia warto zainwestować w te dobrej jakości. Warto pamiętać, że w sklepach można znaleźć kółka o zróżnicowanej twardości oraz średnicy. Dobranie najlepszych kółek do stylu jazdy, jaki preferujemy generuje to, czy jazda będzie dla nas komfortowa, czy wręcz przeciwnie.

Charakterystyka butów oraz kółek do rolek

kółka do rolekRolki są zbudowane z buta i czterech kółek, które znajdują się pod nim. But powinien być dobrze wyprofilowany i być dopasowany do nogi – musimy czuć się w nim komfortowo oraz wygodnie. Jeżeli chodzi o kółka do rolek, te dobrej jakości są zazwyczaj wykonane z materiału podobnego do kauczuku, a mianowicie poliuretanu. Należy bezwzględnie unikać kółek do rolek wykonanych z plastiku, gdyż te zwyczajnie się nie sprawdzają. Plastik zupełnie nie jest odporny na wstrząsy oraz przeszkody.

Kółka do rolek i ich rodzaje

W sklepach można znaleźć małe, średnie i duże kółka do rolek – https://www.asport.pl/k/666/kolka-do-rolek. Należy pamiętać, że czym większa średnica, tym szybciej można jeździć, ale zwrotność i szybkość hamowania jest mniejsza. Małe kółka nadają się świetnie do wolniejszej, ale skomplikowanej jazdy, na przykład do wykonywania różnych zjazdów czy figur. Należy także zwrócić uwagę na twardość poliuretanu – czym twardsze kółka tym szybsza jazda, ponieważ ich przyczepność do podłoża jest mniejsza, jednakże tym samym będziemy bardziej odczuwać wszystkie wstrząsy spowodowane nierównościami na drodze. Na miękkich kółkach jeździ się wolniej, ale bardzo dobrze pochłaniają drgania, dlatego jazda na nich jest wyjątkowo komfortowa.

Udostępnij ten post na: