Rolki dziecięce – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

2018-03-12 0 przez SEOadmin

Jazda na rolkach jest formą aktywnego spędzania wolnego czasu ulubioną zwłaszcza przez dzieci. Jednak by sport ten był bezpieczny, należy zadbać o odpowiedni sprzęt. Jakie zatem powinny być rolki dla dzieci?

Rozmiar rolek dziecięcych

Rolki przede wszystkim powinny być dopasowane do rozmiaru stopy. Zbyt duże mogą przyczyniać się do pogorszenia komfortu jazdy, utarty stabilności i częstych upadków. Zbyt małe z kolei będą uwierać i uciskać stopę. Najlepiej wybrać rozmiar odpowiadający aktualnemu rozmiarowi stopy dziecka. Jednak w przypadku najmłodszych użytkowników jest to dość problematyczne, ponieważ dzieci szybko rosną, przez co nowe rolki po kilku miesiącach użytkowania mogą okazać się zbyt małe. Z myślą o tym powstały rolki regulowane (zobacz), które dają możliwość dostosowywania długości cholewy do wielkości dziecięcej stópki. Z sprzedaży można znaleźć rolki z czterostopniowym zakresem regulacji, co w praktyce oznacza, że rozmiar buta można zwiększyć nawet o cztery rozmiary. W ten sposób dziecko może cieszyć się sprzętem dłużej niż tylko jeden sezon.

Zabezpieczenia

Rolki dla dzieci powinny posiadać także odpowiednie zabezpieczenia. Jednym z najważniejszych jest rzep stabilizujący i usztywniający staw skokowy. Warto zwrócić uwagę także na to, czy sprzęt jest wyposażony w sznurówki umożliwiające dostosowanie przyciągnięcie buta tak, by idealnie leżał na nóżce. Dobrze, by rolki dziecięce posiadały również klamrę, dzięki której będą się one lepiej trzymały na stopie.

Udostępnij ten post na: