Rolki damskie – co warto o nich wiedzieć?

2018-03-09 0 przez SEOadmin

Rolki damskie, jak każdy sprzęt sportowy, posiadają pewne parametry. Przed zakupem warto dowiedzieć się, co jest brane pod uwagę podczas ich konstruowania – w ten sposób można uniknąć wyboru nieodpowiedniego modelu.

Rozmiar kółek

Rozmiar kół, czyli ich średnica, jest podana w milimetrach. Największe kółka stosuje się w modelach przeznaczonych do wyścigów; dzięki swojej konstrukcji są w stanie osiągać dość wysokie prędkości. Najmniejsze z kolei sprawdzają się głównie w wariantach agresywnych, czyli przeznaczonych do różnych akrobacji, ślizgów i skomplikowanych manewrów. Koła średniej wielkości można spotkać na przykład w rekreacyjnych modelach rolek damskich, jak również w tych przeznaczonych do gry w hokeja.

Maksymalne obciążenie

Każdy rodzaj rolek ma ograniczenia odnośnie do maksymalnego obciążenia. Wiele pań popełnia błąd kupując rolki dzieci tylko dlatego, że pasują rozmiarem. Są jednak o wiele mniej wytrzymałe niż typowe rolki damskie – zazwyczaj górną granicą wagi użytkownika w ich przypadku jest 60 kg. Przekraczanie tej granicy będzie skutkowało znacznym skróceniem żywotności sprzętu.

Rodzaj buta

Niektóre buty są krótsze, inne dłuższe. Dlaczego? Otóż każdy rodzaj rolek jest dedykowany innemu stylowi jazdy. Podczas niektórych ogromne znaczenie ma możliwość wykonywania zwrotów i manewrów, podczas innych natomiast występuje szczególne ryzyko uszkodzenia stawu skokowego (np. podczas jazdy wyczynowej). Rodzaj buta, a zwłaszcza jego sztywność, jest wiec dostosowana do techniki jazdy. Rolki damskie można znaleźć pod adresem https://www.asport.pl/k/1236/rolki-damskie/

Udostępnij ten post na: