Poszukujesz hurtowni spożywczej? Wiedz, na co zwrócić uwagę!

Poszukujesz hurtowni spożywczej? Wiedz, na co zwrócić uwagę!

2021-03-17 Wyłączono przez admin

Dobra lokalizacja i miejsca parkingowe, miła obsługa, rozmyślnie ułożone wyposażenie sklepu, czystość i przyjemny zapach oraz niewielkie kolejki do kasy to tylko niektóre kryteria, którymi kierują się klienci danego sklepu. Ogromnie ważny jest również dostępny asortyment! Ale i na tym się nie kończy. Przeczytaj kilka naszych wskazówek, a dowiesz się co sprawia, że klient jest zawsze zadowolony z produktów, które oferujesz klientom we własnym sklepie!

Duży wybór towarów, w dodatku w niskich cenach, działa na klientów jak magnes, jednak kluczem do sukcesu nie jest zamawianie dużej ilości produktów, oczekując że ktoś może je w końcu zakupi czy obniżenie marży sprzedawanych produktów. Początkowo warto zrobić rozeznanie rynku, czyli dowiedzieć się jakie artykuły spożywcze są wśród klientów najbardziej popularne oraz nawiązać współpracę z dobrą hurtownią spożywczą!

Co wyróżnia dobrą hurtownię spożywczą?

Decyzjami klientów często rządzą przyzwyczajenia, dlatego warto zapewnić im dostęp do produktów różnorodnych marek oraz różnych wariantów smakowych tychże produktów. Poszukując odpowiedniej hurtowni spożywczej dobrze jest więc zwrócić uwagę na cennik oraz na to, czy posiada ona na tyle szeroki asortyment produktowy, aby zaspokoić gusta wszystkich odwiedzających nasz sklep klientów. Przejrzyj gazetki produktowe oraz dopytaj właściciela hurtowni, czy pośród produktów znajdziesz zarówno te podstawowe, jak owoce i warzywa, herbaty i kawy, mąkę i cukier oraz nabiał, jak również te nieco bardziej wyszukane. Wszystko po to, aby zaspokoić potrzeby każdego klienta. Jako sprzedający, nie daj się zaskoczyć brakiem jakiegoś produktu i… niemożnością wyjścia z tej sytuacji. W razie braku towaru na stanie sklepowym, możesz towar zamówić – musisz tylko zapewnić klienta, że produkt ten pojawi się u Ciebie dokładnie za 3 dni!

Zanim nawiążemy współpracę, dopytajmy o to, czy zamówione w hurtowni produkty pojawią się na sklepowych półkach na czas i czy w zamówieniu zdarzają się czasem braki jakichś zamówionych produktów. To bardzo istotne – jako właściciele sklepu, nie chcielibyśmy być niesłowni, ponieważ moglibyśmy tym łatwym sposobem utracić klienta. Dobra hurtownia żywności wyróżnia się krótkimi terminami realizowania zamówień oraz sporym sztabem dostawców, którzy sprawnie i bez uszkodzeń przetransportują wszystkie zamówione artykuły spożywcze. Priorytetem pracy w hurtowni, jest kierowanie się jakością i bezpieczeństwem towarów, dlatego sprawdź czy firma z którą chcesz podjąć współpracę, działa według ustalonych norm dotyczących przechowywania oraz rozwożenia produktów. Produkty suche powinny być przechowywane w miejscu zacienionym i chłodnym, zaś świeże w odpowiedniej temperaturze – zarówno w magazynie jak i w samochodzie dostawczym. Równie ważny jest sposób zapakowania artykułów w taki sposób, aby ich nie uszkodzić i nie dopuścić do ich zepsucia się. Przezorny sprzedawca zawsze ubezpieczony: przed podpisaniem umowy z hurtownią, poruszmy jeszcze kwestię reklamowania produktów, zwrotu produktów po terminie i… nie zapomnijmy zapytać o rabaty lub darmową dostawę produktów!

Znalezienie dobrej hurtowni spożywczej wymaga poświęcenia wiele czasu, ale duża dbałość o sprawdzenie każdej z powyższych kwestii, z pewnością się opłaci!

Udostępnij ten post na: