Masło, a odpowiednie zdrowie

Masło, a odpowiednie zdrowie

2013-10-07 1 przez admin

Wszyscy nasi czytelnicy, a więc z pewnością zwolennicy aktywnego i zdrowego trybu życia nie muszą wcale rezygnować z masła. Nie jest bowiem ono takie niezdrowe, jak przyjęło się sądzić. Wręcz przeciwnie, masło może niekiedy pomóc nam podreperować swoje samopoczucie. Zawiera bowiem wiele ważnych składników niezbędnych dla naszego zdrowia.

Przede wszystkim masło powinny spożywać dzieci oraz młodzież. Młody organizm bardzo szybko się rozwija, dlatego też potrzebuje solidnej dawki składników odżywczych i witamin. W maśle odnajdziemy dużo niezbędnych młodym ludziom związków. Witaminy, które zawiera masło działają pozytywnie na wzrok. Regulują także procesy zachodzące w układzie nerwowym, poprawiają koncentrację, wpływają dobrze na kondycję mięśni oraz twardość kości.

Masło powinny spożywać także osoby będące na diecie nisko-tłuszczowej. Kwas zawarty w maśle to ulubiona pożywka dobrych bakterii jelitowych. Te z kolei są niezbędne do prawidłowego działania przewodu pokarmowego. Jeżeli zatem nie chcemy mieć problemów z tą częścią naszego ciała, warto zadbać o odpowiednie pożywienie dla tychże bakterii. A z masła na pewno będą bardzo zadowolone. W maśle występuje również kwas palmitooleinowy. Jego główną funkcją jest zwalczanie drobnoustrojów. Dzięki temu chroni ona nasz organizm przed infekcjami.

Masło powinny także spożywać osoby cierpiące na choroby tarczycy. Badania udowodniły bowiem, że niweluje ono ryzyko powstawanie woli tarczycy. Związane jest to z wysoką zawartością selenu. Pierwiastek ten wpływa nie tylko na funkcjonowanie tarczycy, ale na cały metabolizm organizmu. Naturalne masło powinny jeść także osoby cierpiące na choroby układu krążenia. Wśród wielu związków, zawiera ono również ok. 40% nienasyconych kwasów tłuszczowych. Należą do nich kwasy omega-3 i omega-6.

Związki te obniżają poziom złego cholesterolu we krwi. Wszyscy wiemy, że jego nadmiar odkłada się w tętnicach, stopniowo prowadząc do zawału serca. Jeśli zatem wyniki naszych badań wskazują jednoznacznie, że powinniśmy zacząć walkę z cholesterolem, masło będzie naszym sprzymierzeńcem. Masło wspiera nas również w konfrontacji z chorobami stawów. Jeżeli stwierdzono u nas pierwsze oznaki zwyrodnienia stawów lub jesteśmy w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na tą chorobę, koniecznie powinniśmy sięgnąć po masło. Zawarte w nim składniki odżywcze doskonale chronią nas przez zwapnieniem stawów.

Masło jest więc produktem odpowiednim dla osób w każdym przedziale wiekowym. Mogą je spożywać dzieci, kobiety w ciąży, osoby na diecie, a także sportowcy. Zawiera ono tyle odpowiednich składników odżywczych, że całkowicie zadowoli potrzeby każdego organizmu. Jeżeli zatem zależy Ci na swoim zdrowiu i pragniesz cieszyć się dobra formą przez długie lata, koniecznie zamień produkt, którego używasz na najlepsze, naturalne masło!

Źródło: Sobikdystrybucja.pl

Udostępnij ten post na: