Kółka do kosiarek – jaki masz wybór?

Kółka do kosiarek – jaki masz wybór?

2021-11-17 Wyłączono przez admin

Praca ogrodnika, który dba o zieleń wokół swojego domu, wymaga pewnych predyspozycji, a także posiadania odpowiednich akcesoriów, dzięki którym uda się wykonać wszystkie konieczne czynności. Najważniejsza jest oczywiście determinacja, napędzana przez dobre chęci, ale trzeba też mieć fizyczną siłę do ogrodowych prac i co nieco elementarnej wiedzy. Dobrze być miłośnikiem roślin, dobrze zorientowanym w tym, jak należy je pielęgnować. Warto znać tajniki różnych metod pielęgnacji zieleni i warto też wiedzieć, w jaki ogrodniczy sprzęt zainwestować, żeby ułatwić sobie wiele zadań.

Na co zwracać uwagę, wybierając koła do kosiarki?

Nie każdy ogrodnik musi znać się na naprawianiu kosiarki, ale z całą pewnością przyda mu się wiedza co do tego, jak wybrać dla niej odpowiednie kółka. Chociaż kosiarka to dość skomplikowane, pełne różnych części składowych urządzenie, ma właśnie takie cztery części, które można bardzo łatwo zlokalizować – i w razie potrzeby wymienić. To kółka w znacznej mierze decydują o komforcie pracy, dlatego dobrze mieć tę świadomość, że można je dostosować do swoich potrzeb i oczekiwań.

Koła do kosiarek to koła tworzywowo-gumowe – można szukać ich w takim właśnie dziale, przeglądając oferty producentów kół, ale zazwyczaj mają tam swoje własne kategorie. Ich felgi są produkowane z syntetycznego materiału, ale całość jest jeszcze wzbogacona o oponę, która podczas pracy okaże się niezbędna – ponieważ bardzo pomoże w pokonywaniu naturalnego gruntu.

Oczywiste jest więc to, że podczas wybierania konkretnego modelu kół, można rozglądać się wśród kółek o różnych średnicach, szerokościach piasty i bieżni, wadze i dopuszczalnym obciążeniu. Ale jest jeszcze bardzo ważna sprawa, którą trzeba mieć na względzie: rodzaj łożyska. Koło do kosiarki może mieć łożyska kulkowe, nabite w piaście – dzięki takim pomocnikom całe koło będzie lepiej się toczyć i szybciej ruszać z miejsca. Posłuży też dosyć długo, zanim postanowi przejść na emeryturę. Druga dostępna opcja to tak zwane łożysko ślizgowe, czyli brak dodatkowych elementów, które wspierałyby pracę koła. W tym wypadku będzie ono stawiało większy opór podczas ruszania z miejsca i samej jazdy. Może też zużyć się nieco szybciej, ponieważ piasta z syntetyku wytrze się wskutek regularnej eksploatacji. Producenci mają w swojej ofercie wiele modeli reprezentujących każde z tych łożyskowych rozwiązań. Więcej o kółkach do kosiarek znajdziesz na: https://www.zabi.pl/pl/kolka-oferta/128/kola-do-kosiarek/. A po zapoznaniu się z dostępnymi modelami, możesz zaplanować bardzo konkretne zakupy.

Udostępnij ten post na: