Koła poliuretanowe – na nich kręci się współczesny świat

Koła poliuretanowe – na nich kręci się współczesny świat

2020-06-01 Wyłączono przez admin

O tym, że koło pomogło się potoczyć historii techniki i postępu, nie trzeba nikogo przekonywać. Jako część konstrukcyjna wielu mechanizmów i maszyn, koło ma za sobą wiele wcieleń – choćby dlatego, że na przestrzeni wieków koła tworzono z wielu różnych materiałów. Wykorzystywano tworzywa, które były dostępne, które znano i potrafiono przetwarzać. I trzeba przyznać, że świat kół, kółek i kółeczek stał się zdecydowanie bogatszy w ciągu XX wieku, gdy rozpoczęło się odkrywanie tworzyw sztucznych. To one pokazały, że koła mogą działać się w wielu okolicznościach i doskonale się w nich sprawdzać.

Koła poliuretanowe, czyli do czego służy sztuczny kauczuk

Poliuretan – to pozyskiwany syntetycznie materiał, który dosłownie podbił świat przemysłu. Dał się poznać jako tworzywo o uniwersalnych właściwościach i znalazło się dla niego bardzo wiele zastosowań. Nie potrafią się już bez niego obejść także producenci kół: bo właśnie kółka ze sztucznego kauczuku nie boją się wyzwań i świetnie sobie radzą z wieloma zadaniami. Firma POLIURETANY – Mirosława Rzeszutek to takie przedsiębiorstwo, które teraz już specjalizuje się w przetwarzaniu właśnie tego materiału i oferuje swoim klientom wyroby bardzo dobrej jakości.

W asortymencie tej firmy może dowolnie przebierać każdy, kto lubi polegać na poliuretanie i z jego pomocą udoskonalać sprzęty wokół siebie. Można tu znaleźć różnego rodzaju, kształtu i rozmiaru uszczelki, pręty, tuleje, płyty, podkładki, listwy czy zgarniacze. Ale oczywiście znaczną część oferty zajmują wałki i koła poliuretanowe – części, które sprawią że sprzęty i akcesoria codziennego użytku mogą stać się mobilne i pełnić swoje zadania niezmordowanie, w wielu warunkach i okolicznościach. Firma ma w zanadrzu koła z żeliwa albo aluminium, oblewane poliuretanem, podobnie wykończone rolki z metalu albo z aluminium. Przygotowuje też tego rodzaju bieżniki, wały i wałki, proponuje również poliuretanowe rolki z łożyskami.

A dlaczego właśnie poliuretan? Bo jak pokazało doświadczenie, temu tworzywu niestraszne są liczne przeszkody, które zatrzymałyby albo zniszczyły wiele innych materiałów. Sztuczny kauczuk zachowa swoje właściwości przy skrajnych temperaturach, może być wystawiony na działanie wielu czynników atmosferycznych albo substancji chemicznych. Jest też odporny mechanicznie – na uderzenia i ścieranie, dlatego części poliuretanowe bardzo długo zachowują żywotność. A jeśli wskutek długiej i intensywnej eksploatacji powłoka poliuretanowa się zetrze, producent jest w stanie to naprawić, regenerując takie koła: oblewając je świeżą warstwą sztucznego kauczuku.

Artykuł powstał we współpracy z: http://www.poliuretanyczaniec.pl/

Udostępnij ten post na: