Jak przechowywać czapkę?

Jak przechowywać czapkę?

2013-08-28 0 przez admin

Każdy z nas wie, że czapka to element ubioru ratujący nam zdrowie każdej zimy. Musi być ciepła, wygodna i modna, a przede wszystkim pasować do naszej twarzy i reszty ubioru. Wyborze czapki poświęcamy niekiedy mnóstwo czasu. Kiedy już zakupimy tą jedyna i wymarzoną, nosimy ją niemal codziennie. Nie zwracamy zbytnio uwagi na to, jak ją przechowujemy. A gdy minie sezon, często nawet nie potrafimy określić gdzie się podziała.

Wbrew pozorom przechowywanie czapki ma istotne znaczenie dla naszej wygody. Kiedy trwa sezon zimowy, wyjście z domu bez czapki może skończyć się dla nas dość nieprzyjemnie. Dlatego, żeby zawsze o niej pamiętać, trzeba mieć ją pod ręką. Możemy trzymać ją w widocznym miejscu w okolicy drzwi wyjściowych. Dobrym rozwiązaniem będzie również trzymanie czapki w pobliżu kurtki. Ubierając kurtkę odruchowo sięgniemy również po czapkę.

Doskonałym miejscem do przechowywania czapki damskiej są okolice lustra. Niemal wszystkie kobiety przed wyjściem z domu muszą sprawdzić swój wygląd. Trzymając w pobliżu czapkę, przy okazji ocenimy czy pasuje do reszty założonego przez nas stroju. Jeśli mamy kilka czapek, warto przechowywać je razem, z dala od innych rzeczy. Dzięki temu będziemy mieć do nich szybki dostęp i łatwo wybierzemy tą odpowiednią na daną pogodę. Komplety składające się z czapki, szalika i rękawiczek również przechowujmy oddzielnie. Nie stracimy przez to niepotrzebnie czasu na poszukiwania rękawiczek pasujących do czapki, którą akurat chcemy założyć. Powyższe wskazówki na pewno sprawdzą się w warunkach domowych. A co zrobić z czapką podczas wizyty w restauracji, szkole czy teatrze? W takich miejscach czapki bardzo łatwo się gubią. Aby zapobiec takiemu obrotowi sprawy, można schować czapkę do rękawa kurtki. Jeżeli odpowiednio ją ułożymy, na pewno nam nie zaginie.

Warto także zadbać o przechowywanie czapek po zakończeniu sezonu. Najlepiej będzie wydzielić dla nich specjalne miejsce w szafie. Nie będziemy ich używać przez kilka miesięcy, dlatego powinny leżeć tam, gdzie nie będą nam przeszkadzać. Można zatem ulokować je na najwyższej półce w szafie lub znaleźć osobny mebel, przeznaczony do przechowywania rzeczy zimowych. Jeśli posiadamy strych, czapki można trzymać razem w jednym kartonie lub skrzyni. Pamiętajmy jednak, żeby za pomocą odpowiednich preparatów zabezpieczyć je przed pogryzieniem przez mole. Odpowiednie przechowywanie czapki niweluje ryzyko potencjalnego uszkodzenia. Dzięki temu czapka będzie służyć nam przez kilka sezonów, a my nie będziemy ponosić zbędnych wydatków związanych z zakupem nowego produktu.

Wiele innych przydatnych porad dotyczących nakryć głowy i nie tylko, przeczytacie także na tej stronie.

Udostępnij ten post na: