Drobne zmiany wyjdą Ci na zdrowie!

2017-10-29 0 przez SEOadmin

Często zastanawiasz się, czy żyjesz zdrowo, czy odpowiednio się odżywiasz i czy wystarczająco dużo czasu poświęcasz sobie i swojemu ciału? Rozmyślasz, czy jest coś, co można zmienić, by mieć pewność, że pozwoli to cieszyć się dobrym zdrowiem fizycznym i psychicznym? O to kilka drobnych rad, które wyjdą Ci na zdrowie.

Dieta
Zróżnicowana, bogata w owoce i warzywa, dobre jakościowo mięso i chude ryby dieta to podstawa naszego codziennego jadłospisu.
Zdrowa dieta sprawia, że czujemy się lekko a przy tym posiadamy mnóstwo energii. Nie warto więc stosować diet opierających się na kilku produktach lub stosować diety „głodówkowe”. Nie jest to zdrowe a spadek wagi jest chwilowy. Warto postawić na różnorodność. A jeśli masz ochotę na coś słodkiego – kawałek czekolady również jest dozwolony.

Sport
Wielu z nas pracuje 7 dni w tygodniu po kilkanaście godzin dziennie, dlatego też wyjście na siłownię, basen czy choćby jogging graniczy z cudem. Może warto postawić więc na kilka przedmiotów sportowych i zamiast odpoczywać przed tv czy komputerem – sięgnąć po nie? Piłki gimnastyczne, hantle czy taśmy trx można swobodnie używać w domu. Piłki gimnastyczne również świetnie się sprawdzą jako alternatywa do krzesełka przy biurku. Siedząc na niej, odciążasz kręgosłup, utrzymujesz równowagę i wzmacniasz mięśnie brzucha i pośladki. Brzmi zachęcająco? Piłki gimnastyczne czy hantle są naprawdę bardzo tanie i łatwo dostępne. Warto spróbować.

Wszystko z umiarem
Generalnie robimy wszystkiego za dużo. Pracujemy za dużo. Spędza duża czasu poza domem. Stresujemy się za dużo. Najwyższy czas znaleźć umiar.
Zamiast relaksować się na kapanie – postawmy na relaks z rodziną i przyjaciółmi. Nawet gra planszowa w doborowym towarzystwie odciąży naszą głowę i pozwoli naszemu organizmowi się zregenerować.

Takie proste a tak ciężko wprowadzić to do codziennego życia. Nie czekaj. Warto zadbać o siebie już dziś. Kilka prostych rad sprawia, że odzyskamy energię i motywację do działania i czerpania radości z życia.

 

Więcej informacji znajdziesz pod adresem: https://www.asport.pl/k/757/pilki-gimnastyczne/

Udostępnij ten post na: