Czepek na długie włosy – czym wyróżniają się te akcesoria?

Czepek na długie włosy – czym wyróżniają się te akcesoria?

2020-08-07 Wyłączono przez admin

Obok stroju kąpielowego, czepek od zawsze stanowił jeden z podstawowych elementów basenowego wyposażenia. Wiele kąpielisk wymaga stosowania czepków, przede wszystkim ze względów higienicznych, starając się uniknąć gromadzenia włosów w basenowych filtrach. Czepki istotne są także dla samego pływaka – ograniczają one kontakt włosów z wodą, która może być chlorowana, a skutkiem tego mieć negatywny wpływ na ich stan. Do tego dochodzi kwestia komfortu – przy dynamicznym pływaniu ciężko jest zapanować nad własną fryzurą, a oblepiona mokrymi włosami twarz nie należy do przyjemnych doświadczeń.

Wniosek nasuwa się sam – warto korzystać z czepków, nawet jeśli uznaje się je za niewygodne. Akcesoria te cieszą się swoją popularnością nie bez powodu. Ich ścisłe przyleganie do głowy przysparza jednak pewnych problemów, które głównie dotyczą osób o dłuższych włosach. Ciężko jest użytkować standardowy czepek, jeśli dana fryzura się pod nim po prostu nie mieści – sytuacja taka prowadzi jedynie do dyskomfortu i skrępowania. Producenci pływackiego wyposażenia dostrzegli jednak potrzebę utworzenia bardziej wyspecjalizowanych produktów, dlatego można zakupić czepek na długie włosy, który rozwiązuje ten problem. Czego spodziewać się po tym elemencie wyposażenia?

Czepek na długie włosy – jaki jest jego sekret?

Główną różnicą pomiędzy czepkiem przystosowanym do długich włosów a jego standardowym odpowiednikiem jest brak ścisłego przylegania do głowy. Czepek na długie włosy zapewnia nieco wolnej przestrzeni, w której nawet dłuższa fryzura powinna zmieścić się bez większego problemu. Są one zaprojektowane specjalnie z myślą o komforcie – tyczy się to przede wszystkim produktów z górnej półki, które pochodzą od sprawdzonych i zaufanych marek.

Jak wybrać dobry czepek na długie włosy?

Wśród dostępnych na rynku produktów istnieje pewna różnorodność. Szeroki wybór może sprawić pewne trudności z podjęciem decyzji, lecz w gruncie rzeczy, sprowadza się to przede wszystkim do indywidualnych preferencji klienta. Największe różnice istnieją w estetyce konkretnych produktów – bardzo ciekawą opcją jest tu czepek na długie włosy typu turban, który bardziej przypomina egzotyczne nakrycie głowy, niż dobrze znaną formę czepka przylegającego do głowy. Do tego dochodzi kwestia jakości, którą powinno się rozpatrywać głównie przez pryzmat zastosowanego materiału. Dobry produkt powinien być trwały, a jego krój musi być komfortowy i nie uwierać głowy – są to praktycznie wszystkie wymagania stawiane przed tym sprzętem.

Udostępnij ten post na: