Wszystko o odprawie bezbiletowej

Wszystko o odprawie bezbiletowej

2013-06-03 0 przez admin

Wyjazdy urlopowe zawsze są przygodą. Niestety ma ona nie tylko dobre, ale i złe strony. Jedną z ciemnych stron wszelkich wycieczek jest przygotowanie do odlotu. Wolno płynące godziny spędzone na lotnisku nigdy nie są przyjemnością. Jednak jest możliwość skrócenia procesu odprawy ? odprawa bezbiletowa. Zanim jednak się na nią zdecydujemy, warto poznać zasady tej opcji.

Już przy zakupie wycieczki, dowiedzmy się czy dane biuro podróży udostępnia możliwość odprawy bez biletu. Jest to bowiem opcja, którą udostępnia biuro, a nie konkretne lotnisko. Wielkim udogodnieniem w przypadku odprawy bezbiletowej jest możliwość przejścia od razu do odprawy bagażowej.

Nie musimy spędzać długich godzin w kolejce do stanowiska biura podróży, w celu odebrania dokumentów, potrzebnych do przejścia odprawy bagażowej. Ważnym plusem jest także to, że nie musimy się martwić o żadne dodatkowe dokumenty. Kartę pokładową i inne niezbędne dokumenty otrzymamy przy stanowisku check-in. Jedyne, co musimy mieć przy sobie to paszport. Dzięki niemu możliwe będzie zweryfikowanie naszych danych z listą pasażerów.

Odprawa bezbiletowa wyklucza także możliwość zapomnienia biletu. Rozkojarzonym pasażerom może się to przytrafić, a wówczas lot byłby niemożliwy. Taka odprawa może jednak być źródłem dodatkowych zmartwień. Jednym z nich może być problem z brakiem naszej osoby na liście pasażerów. Czasami w wyniku błędów proceduralnych lub niedopatrzeń ze strony biura podróży dochodzi do tego typu niedociągnięć. Wówczas proces odprawy z pewnością się przedłuży. Mając bilet i kartę pokładową w ręce z pewnością taki problem będzie łatwiejszy do rozwiązania.

Często przewoźnicy dumnie nazywają swoją usługę odprawą bezbiletową, choć w gruncie rzeczy nie wiele ma ona z nią wspólnego. W rzeczywistości klient sam musi wydrukować bilet i kartę pokładową. Omijamy w ten sposób dodatkową kolejkę do punktu biura podróży, ale musimy sami zadbać o posiadanie niezbędnych dokumentów. Jeśli źle wydrukujemy dokumenty lub w ogóle zapomnimy to zrobić to wycieczka zakończy się, zanim rozpocznie. A tego nie chciałby nikt.

Udostępnij ten post na: