Najdziwniejsze i najciekawsze hotele świata

Najdziwniejsze i najciekawsze hotele świata

2013-04-22 0 przez admin

Jedną z największych pasji większości ludzi na świecie są podróże w nowe, nieznane im miejsca. Niemal każdy człowiek uwielbia tego typu wyprawy i jeśli tylko go stać, organizuje sobie tego typu atrakcje tak często, jak to tylko możliwe. W większości przypadków jest to zależne oczywiście od posiadanych środków finansowych i czasu. Natomiast niezwykłych miejsc, gdzie można spędzić czas, jest na świecie naprawdę ogromnie wiele. Z pewnością każdy jest w stanie znaleźć dla siebie coś ciekawego.

Ludzie na całym świecie są bardzo kreatywni i dzięki ich pomysłowości nieustannie powstają co raz to nowe, bardzoniezwykłe i ciekawe miejsca, gdzie można przenocować. Dla osób, które sporo podróżują, zwykły hotel z pewnością nie jest atrakcją. Istnieje na naszej planecie całkiem sporo obiektów, które można bez wątpliwości zakwalifikować do kategorii najdziwniejsze i najciekawsze hotele świata. Szwedzi są pod tym względem bardzo kreatywni. Pogoda nie jest u nich zbyt zachęcająca do tego, by spędzać tam letnie urlopy, ale za to miejsca, jakie proponują, są bardzo kuszące dla poszukujących niezwykłych wrażeń turystów.

Zaliczyć można do nich z pewnością niezwykły „Icehotel”, położony prawie 200 km za kołem podbiegunowym. Jest wykonany w całości z lodu i śniegu. Działa od grudnia do kwietnia, gdyż później po prostu rozpłynąłby się gdyby nie ingerencja człowieka. Nocleg w nim to jedyne w swoim rodzaju przeżycie. Wnętrza są bardzo piękne, choć oczywiście minimalistyczne.

hotelbeczkiW innych miejscowościach kraju, kreatywni Szwedzi stworzyli hotel, który jest skonstruowany z ogromnych beczek. Na środku jeziora w Szwecji, inny właściciel zbudował maluteńki hotelik, do którego goście są przywożeni łodzią. Niezwykłych hoteli nie brakuje też w innych krajach. Czymś, co dla nas jest niezwykłe, a w Japonii stosunkowo często spotykane są tak zwane hotele kapsułowe. To nic innego jak hotel, gdzie do dyspozycji gościa jest jedynie stosunkowo mała kapsuła, gdzie jest miejsce tylko na łóżko, telewizor i w zasadzie nic więcej. Idealne miejsce dla kogoś, kto potrzebuje się tylko przespać i nie ma żadnych innych wymagań.

W Holandii spragnieni wrażeń turyści mogą spędzić noc w hotelu, który został utworzony w budynkach byłego, bardzo surowego więzienia. Cele więzienne zamieniono na eleganckie apartamenty, ale zachowano ich styl, by mieć poczucie tego, gdzie się przebywa. Takich miejsc na całym świecie można by znaleźć jeszcze bardzo wiele.

Udostępnij ten post na: