Windsurfing w Chorwacji

Windsurfing w Chorwacji

2013-05-13 0 przez admin

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne stało się wśród Polaków spędzanie letnich wakacji w Chorwacji. To jeden z krajów położonych na Półwyspie Bałkańskim, a więc w miejsce,  które jeszcze niedawno było ogarnięte wojną. Chorwacja jednak jako pierwsza dźwignęła się po ciężkich czasach i wykorzystała swoje położenie nad Adriatykiem. Dzięki temu powstały tutaj duże ośrodki turystyczne, które z roku na rok przyciągają rzesze spragnionych słońca i czystego morza turystów. Jednak na uwagę zasługuje fakt, że w tym kraju plaże są kamieniste. Nie odstrasza to jednak turystów, którzy co roku w lecie przybywają do Chorwacji z całymi rodzinami, aby cieszyć się ciepłym morzem i słoneczną pogodą.

Chorwacja stanowi jednak przede wszystkim raj dla osób, które są prawdziwymi pasjonatami sportów wodnych. Znaleźć tu można znane centra nurkowe, w których odbyć można kursy i z których organizowane są wyprawy w celu penetracji podwodnych jaskiń, których w Chorwacji jest bardzo dużo. Kraj ten już dawno odkryty został także przez żeglarzy.

Nie ma tu problemów z wynajęciem nowoczesnej łodzi żaglowej i spędzenia tygodnia czy dwóch na morzu, podczas rejsu między kolejnymi wyspami. Warunki żeglarskie w okresie od wiosny do jesieni są tutaj bardzo dobre, dzięki czemu z powodzeniem można uprawiać ten sport. W ostatnim czasie również amatorzy windsurfingu odkryli walory Chorwacji. Ludzie ci przybywają tu co roku, by móc poszaleć na desce z żaglem. Dzięki temu, że Chorwacja jest położona stosunkowo blisko, wiele osób decyduje się na zabranie ze sobą własnego sprzętu z Polski.

Jeśli jednak nie posiadamy własnej deski, można z powodzeniem wynająć sprzęt na miejscu. Nie będzie także problemu ze znalezieniem szkoły windsurfingu, w której wykupić można udział w profesjonalnym kursie, podczas którego można nauczyć się uprawiania tej aktywności fizycznej niemal od podstaw. Idealne warunki oraz malownicze wysepki z pewnością sprawią, że wakacje windsurfingowe w Chorwacji będą po prostu niezapomniane i dostarczą wielu niesamowitych przeżyć. „Chorwacja windsurfing” to z pewnością jedna z fraz jakie powinniście w najbliższym czasie sprawdzić w wyszukiwarce, jeśli zamierzacie spędzić wyjątkowy urlop.

Jedną z ciekawych ofert dotyczących Windsurfingu na Chorwacji, którą udało mi się znaleźć i wypróbować jest oferta Szkoły windsurfingu Maxsurf. Zachęcam także i Was do przeglądnięcia oferty tej firmy, być może i Wam przypadnie ona do gustu.

Udostępnij ten post na: