Skopelos – wyspa idealna

Skopelos – wyspa idealna

2016-01-14 0 przez admin

Niektórzy doświadczeni podróżnicy opisują Skopelos jako przykład idealnej wyspy greckiej. To mocne stwierdzenie i można nad nim podyskutować, ale z pewnością wyspa Skopelos ma w sobie coś z perfekcji.

Znajduje się w północnej Grecji i jest jedną z bliźniaczych wysp, które zyskały światową sławę za to, że stanowiły lokalizację dla przebojowego filmu Mamma Mia. Film doskonale podkreśla wszystkie rzeczy, które sprawiają, że Skopelos to prawdziwy kawałek raju. Długie piaszczyste plaże, urzekające cyple skalne,  turkusowe wody i piękno krajobrazów to tylko niektóre z rzeczy, jakie ta grecka wyspa oferuje. Oprócz tych olśniewających cech, na Skopelos znajdują się także bardzo piękne wsie wraz z blaskiem zaprojektowanych domów i kaplic.

Skopelos ma dwa absolutnie urocze miasteczka, które znajduąe się w dalekiej północno-zachodniej części wyspy. Jeśli chcesz poznać magię, jak ma miejsce w obu tych miejscach, spróbuj znaleźć zakwaterowanie, który znajduje się pomiędzy nimi. Skopelos ma wystarczająco dużo obiektów turystycznych, takich jak restauracje z gwarancją bezprzewodowych połączeń internetowych i hoteli, ale nadal udaje się jej utrzymać urok małej wioski. Glossa charakteryzuje się bielonymi domami położonymi na stromych zboczach. Spacer do głównego placu w mieście, w którym mieści się kawiarnia i kościół oferuje jedne z najpiękniejszych widoków na wyspie.

A mówiąc o chodzeniu, nie przegap szansy na wędrówkę wokół Skopelos. W końcu ten teren jest uważany za przykład najbardziej zielonej wyspie w regionie Morza Egejskiego. Wyspa ma muzea i ruiny otwarte na zwiedzanie, jak również wspaniałe klasztory rozrzucone dookoła wyspy. Jeśli spojrzysz do góry na Mount Palouki, zobaczysz kilka z nich. Niektóre z typowych cech klasztoru to piękne dziedzińce i kaplice ołtarzowe. Jedyny klasztor widoczny z miasta pochodzi z początku XVIII wieku.

Plaże są główne odwiedzane przez turystów znajdujących się na tej greckiej wyspie. Są pełne ukrytych zatoczek w Skopelos, Panormos nadal się w tym wszystkim wyróżnia ze względu na jej białe piaski i spokojne wody. Ta plaża ma wszystkie z podstawowych udogodnień i jest dobrze chroniona, dzięki czemu idealnie nadaje się do pływania. Panormos znajduje się w zacisznym miejscu, około 12 km od głównego miasta. Na szczęście, są w pobliżu wioski, które są wyposażone w wiele obiektów turystycznych, takich jak kawiarnie, restauracje i mieszkania.
ze

Jeśli szukasz najbliższej plaży do Skopelos, jest nią Glysteri. Aby dostać się do tej plaży, trzeba będzie udać się na północ od miasta i przejść w poprzek doliny pachnącej olśniewającymi drzewami oliwnymi. Ale chyba najbardziej popularna plaża na wyspie to Kastani. Ta plaża zdobyła swoją sławę jako jedno z głównych miejsc, gdzie kręcona była Mamma Mia i jeśli choć raz odwiedzisz to miejsce, to zrozumiesz dlaczego.

Popularność Kastani jest również głównym powodem, dlaczego ta plaża jest przepełniona. Wiele plaż na Skopelos w dużej mierze składa się z terenów żwirowych, ale są w dalszym ciągu malownicze ponieważ zwykle są one otoczone skalistymi zielonymi wzgórzami. Są one również często znane jako miejsca ciche i spokojne. Niektóre plaże wzdłuż wybrzeża to Ftelia, Neraki i Hovolo – są niedostępne dla samochodów i można dotrzeć  tam tylko łodzią.

Udostępnij ten post na: