Odkryj smaczną stronę wysypy Curacao!

Odkryj smaczną stronę wysypy Curacao!

2016-10-24 0 przez admin

Choć Curacao może wydawać się przykładem przeciętnej karaibskiej wyspy – ten hotspot odziedziczył kosmopolityczną wrażliwość w przeciwieństwie do jakiegokolwiek innego miejsca przeznaczenia w tych okolicach. Choć skolonizowana przez Holendrów, Curacao posiada niezwykle zróżnicowaną populację, 45 różnych narodowości reprezentowanych w swojej skromnej populacji. Z biegiem lat, te różne grupy miały niezwykły wpływ na miejscową kultury. W świecie żywności, tradycje etniczne mieszane ze smakami lokalnej kuchni, zdały się stworzyć jedyną w swoim rodzaju osobliwość wyspy. Z wielością kulinarnych stylów – od haute cuisine Europy Zachodniej po smaki Azji Południowo-Wschodniej – kuchnie reprezentowane na wyspie Curacao mogą pochwalić się jednymi z najbardziej smacznymi przykładami żywności na świecie. Dodatkowo, jej popularny imiennik słodki likier Curacao również jest świetnie znany.

Co jeszcze na Curacao?

Pomimo wpływu wielu kultur w kuchni Curacao, istnieje wiele popularnych przepisów, które poprzedzają datę kosmopolitycznego rozwoju wyspy. Najlepszym przykładem tego unikalnego stylu karaibskiej kuchni jest gulasz z iguany. Przygotowana tak jak można sobie wyobrazić, potrawa ta jest ulubieńcem mieszkańców (którzy twierdzą, że mięso znacznie przypomina kurczaka). Tradycyjne holenderskie przepisy kulinarne pochodzące z wczesnego okresu kolonialnego, takie jak Keshi yena – pieczone danie z dużą ilością sera gouda, mięsa i innych świeżych produktów – są bardzo popularne w wielu restauracjach Curacao.

Ku zaskoczeniu wielu gości, kuchnia indonezyjska odgrywa ważną rolę w scenie kulinarnej Curacao. Sprowadzone do wyspy przez Holendrów jest dzisiaj pełna składników i technik gotowania w ramacg ulubionych lokalnych receptur. Jedno takie danie to rijisttafel czyli połączenie ryżu, warzyw, mięsa lub owoców morza i obfitość papryki chili. Azjatyckie zaprawy i preparaty są również powszechnie wykorzystywane w Curacao, gdyż serwuje świeże owoce morza, takie jak Mahi Mahi i lucjan.

Dlatego na Curacao warto zajrzeć nie tylko dla doznań atrakcji typu sporty wodne czy turystyka piesza, ale też dla doznań smakowych!

Udostępnij ten post na: