Kiedy najlepiej na wakacje nad Morze Śródziemne

Kiedy najlepiej na wakacje nad Morze Śródziemne

2015-09-18 0 przez admin

Morze Śródziemne nazywane jest inaczej morzem międzykontynentalnym. Leży ono bowiem pomiędzy trzema kontynentami: Europą, Afryką oraz Azją. Biorąc pod uwagę to bardzo atrakcyjne położenie, każdego roku przyjeżdżają nad nie setki turystów. Włochy, Cypr, Tunezja, Izrael czy Maroko, to tylko niektóre kierunki, które bardzo pociągają turystów. Czy jednak każda pora jest dobra na przyjazd nad Morze Śródziemne? To zależy!

Idealna temperatura dla Polaków

Klimat śródziemnomorski charakteryzuje się ciepłymi latami – powyżej 20 °C, a także dość przyjemnymi zimami, z temperaturami nieschodzącymi niżej niż 0 °C. Czy taki klimat jest dla nas przyjazny? Okazuje się, że nie jest to klimat optymalny, ponieważ średnie temperatury w letnich miesiącach są wyższe niż 28 °C, a jak wykazały badania, Polacy czują się najlepiej w temperaturze o kilka stopni niższej. Nie zmienia to jednak faktu, że rejon Morza Śródziemnego jest bardzo chętnie odwiedzany przez Polaków.

Atrakcyjnie, ale upalnie

Jednym z najbardziej atrakcyjnych (bo odległych) krajów, do których chętnie latamy jest Egipt. Do Egiptu można wybrać się o każdej porze roku. Jednak, musimy pamiętać, że w środku sezonu, a więc podczas wakacyjnych miesięcy – lipca i sierpnia, temperatury w Egipcie osiągają nawet 40 °C. Może okazać się to nie do zniesienia dla Europejczyka. Najbardziej gorącym okresem turystycznym dla tej części świata jest niewątpliwie wiosna. Od marca do maja organizowanych jest najwięcej wycieczek i turnusów, podobnie zresztą jak w okresie powakacyjnym – od września do listopada. Wiele osób decyduje się na podróż do Egiptu, kiedy w naszym kraju panuje sroga zima – w kraju faraonów temperatury wynoszą wtedy ok. 20 °C. Warto jednak pamiętać, że w grudniu, styczniu oraz w lutym szybko robi się tam ciemno, a noce są bardzo chłodne.

Lipiec i sierpień zawsze upalne

W basenie Morza Śródziemnego, w okresie letnim, występują bardzo wysokie temperatury, do których nie jesteśmy przyzwyczajeni. Dlatego, czasem lepiej jest, dla dobra podróży i naszego samopoczucia, przesunąć urlop – o ile to możliwe. Bez względu na to, czy wybierzemy Włochy, Hiszpanię czy Maltę, temperatury w lipcu i sierpniu będą tam naprawdę wysokie. Jaki jest zatem najlepszy czas na odwiedzenie tych regionów? Podobnie jak w Egipcie, optymalna temperatura dla nas będzie panowała tam od w maju i czerwcu, a także od września do końca października. Oprócz temperatury warto uwzględnić również inne czynniki, np. liczbę turystów, albo atrakcje, które można zobaczyć wyłącznie w konkretnym czasie.
Jak widać, Morze Śródziemne daje nam wiele możliwości. Możemy odwiedzać je niemal przez cały rok. Latem regiony basenu Morza Śródziemnego są idealne dla tych osób, które uwielbiają upały, a dla umiarkowanych miłośników wysokich temperatur najlepszymi miesiącami są te wiosenne lub jesienne. Z kolei, jeżeli lubimy zwiedzać, a niekoniecznie kapać się w morzu i wylegiwać na plaży, kraje nad Morzem Śródziemnym możemy odwiedzać przez cały rok!

Udostępnij ten post na: