Urlop w Łebie – atrakcje

Urlop w Łebie – atrakcje

2014-04-03 0 przez Kasia Stania

Łeba to jedna z najczęściej odwiedzanych miejscowości nad morzem. Nic w tym dziwnego, gdyż oferuje ona wiele atrakcji dla turystów. Pobyt w Łebie nie ogranicza się jedynie do wylegiwania na plaży i kąpieli w morzu. Przy okazji możemy odwiedzić kilka innych magicznych miejsc, które z pewnością pozwolą nam wrócić do domu z niesamowitymi wspomnieniami z wakacji. 

Jedną z niewątpliwych atrakcji Łeby są ruchome wydmy. Znajdują się one na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Ich łączna długość to około 5 km. Na skutek działającego wiatru z roku na rok można zaobserwować ich minimalne przemieszczanie się. Wydmy te są jedynym tego typu zjawiskiem w naszym kraju, dlatego warto odwiedzić to miejsce podczas wakacji. Dodatkową atrakcją okolicy jest również rezerwat przyrody ?Mierzeja Sarbska?. To właśnie tutaj możemy spotkać wyjątkowe gatunki roślin i zwierząt oraz odpocząć przy brzegu jednego z pobliskich jezior.

Wielbiciele wysokości koniecznie powinni odwiedzić latarnie morskie Czołpino i Stilo. Latarnia Czołpino posiada bardzo ciekawą lokalizację. Usytuowana jest bowiem na jednej z wydm. Latarnia ta stanowi jedną z niewielu stacji brzegowych na terenie polskiego wybrzeża, która daje możliwość automatycznego monitorowania ruchu statków. Wysokość tego obiektu to 75 metrów. Latarnia Stilo jest z kolei zbudowana na planie sześciokąta. Dla zwiedzających udostępniona jest całość tego budynku. Na uwagę zasługuje również fakt, że obiekt ten jest w całości wykonany z metalu. Latarnia te nie jest jednak zbyt wysoka. Wysokość jej wieży to zaledwie 33 metry. Obie te latarnie znajdują się poza granicami administracyjnymi miasta. Łeba posiada jednak doskonałe połączenia komunikacyjne z regionami, w których leżą te obiekty.

Najmłodszych urlopowiczów z pewnością zainteresują ogród ornitologiczny, muzeum motyli oraz największy w regionie Jurajski Park Dinozaurów. Amatorom mocnych wrażeń na pewno przypadną do gustu rejsy po Bałtyku odbywające się z zawrotną prędkością lub takie sporty jak Parasailing, Wakeboarding czy Narty wodne. W okolicy Łeby znajduje się również wiele ścieżek rowerowych i spacerowych, pozwalających spędzić czas w ciszy i spokoju. Ilość oferowanych przez miasto atrakcji rośnie z dnia na dzień. Dlatego czas tam spędzony z pewnością zapamiętamy bardzo miło.

Udostępnij ten post na: