Gdzie na weekend? Odc.2

Gdzie na weekend? Odc.2

2016-07-19 0 przez admin

Wypoczynek jest ważny dla każdego człowieka. Bez względu na to, czy jest to dziecko, które każdego dnia musi wstawać wcześnie rano do szkoły, a później utrzymać koncentrację na wysokim poziomie przez kilka godzin, czy jest to osoba dorosła, która codziennie przeżywa stres związany z życiem zawodowym i osobistym. W poprzedniej części przedstawiliśmy pomysły na odwiedzenie kilku pięknych miejsc na terenie naszego kraju. W tej części podsuniemy kilka innych, mamy nadzieje, że równie ciekawych pomysłów.

Małopolska

Mając wolny weekend, można odwiedzić Małopolskę, zwłaszcza okolice Krakowa. W samym Krakowie znajdziemy mnóstwo miejsc wartych zwiedzenia. Oczywiście punktem najważniejszym wycieczki po Krakowie jest Wawel. Aby wejść na dziedziniec, do Katedry oraz do Krypt, nie musimy kupować biletów. W niedzielę, można dostać darmowe bilety, upoważniające do zwiedzania części Wawelu – warto skorzystać z takiej okazji. Jeżeli już jesteśmy na Wawelu, grzechem byłoby nie wejść do Smoczej Jamy. Koszt to zaledwie kilka złotych. Nad Krakowem unosi się balon widokowy, z którego chętnie korzystają turyści. Jeżeli nasz strach wysokości nie pozwala na podziwianie miasta z dużej wysokości, warto skorzystać z restauracji na dachach – w Krakowie jest ich kilka. Jeżeli pogoda dopisuje, warto wybrać się na spacer na Kopiec Kościuszki lub Kopiec Kraka. Niedaleko od Krakowa, znajduje się Wieliczka. Znajdują się tam przepiękne, unikalne w skali światowej posągi oraz ołtarze wyrzeźbione z soli. Ciekawym miejscem, w którym można zatrzymać się na noc, jest Kopalnia Soli w Bochni – w ten sposób połączymy ciekawe z pożytecznym.

Dolny Śląsk

Idealnym miejscem na weekend jest również Dolny Śląsk. We Wrocławiu możemy odwiedzić słynne zoo, a także zobaczyć panoramę Racławicką w Muzeum Sztuki. Z pewnością każdego zachwyci urokliwy rynek ze starym ratuszem oraz Stare Miasto. Wieczorem, koniecznie trzeba zobaczyć pięknie oświetloną iglicę przy Hali Stulecia oraz obejrzeć pokaz Multimedialnej Fontanny. Będąc na Dolnym Śląsku, warto odwiedzić również dwie świątynie w Jaworznie i Świdnicy, które zostały wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Bez wątpienia, należą one do najpiękniejszych zabytków na tym terenie. W Kudowie-Zdrój, znajduje się kaplica Czasek w Czermnej. Kaplica ta robi ogromne wrażenie na turystach, bowiem ściany kaplicy wyłożone są z ludzkich szczątków.

Województwo Świętokrzyskie

Wybierając się na weekend do województwa świętokrzyskiego, z pewnością każdego zaskoczy bogactwo atrakcji, które zlokalizowane są na tym terenie. Znajduje się tu jedna z najpiękniejszych jaskiń w Polsce – jaskinia Raj, Bałtowski Park Jurajski, w którym można podziwiać naturalnej wielkości rekonstrukcje dinozaurów, Park Rozrywki i Miniatur, a także wiele basenów termalnych, w których można zrelaksować się po dniu pełnym atrakcji i przygód.

Nasz kraj usiany jest pięknymi zakątkami, które warto odwiedzić. Mamy piękne jeziora, zapierające dech w piersi góry z dobrze przygotowanymi szlaki, a także wiele świetnie zachowanych zabytków.

Udostępnij ten post na: