Bielsko-Biała – blisko miasto, blisko góry…

Bielsko-Biała – blisko miasto, blisko góry…

2013-10-24 0 przez Kasia Stania

Wybierając się w góry często chcemy uciec od codziennego gwaru miasta. Jednak już po kilku dniach spędzonych na łonie natury chcielibyśmy zjeść obiad w dobrej knajpie lub wyjść potańczyć wieczorem. Odwiedzając miasto Bielsko-Biała możemy mieć jedno i drugie. Nie bez powodu mówi się bowiem, iż jest to miejsce w którym ?przeżyjesz dwa razy więcej?.

Bielsko-Biała powstało z administracyjnego połączenia dwóch miejscowości: Bielska położonego na Śląsku Cieszyńskim oraz Białej, wchodzącej w okręg Małopolski. Od samego początku miasto tętni życiem pełniąc funkcje administracyjną, kulturową, naukową i turystyczną. Teatr Polski, Teatr Lalek Banialuka czy Galeria Bielska BWA codziennie gromadzą miłośników sztuki, promując jednocześnie rozwój kulturalny wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Swoją cegiełkę w rozwój nauki i kultury wśród bielszczan i mieszkańców pobliskich miejscowości wkładają również liczne ośrodki akademickie. Dzięki bogatej ofercie edukacyjnej przyciągają do miasta wielu młodych ludzi, którzy po zakończeniu studiów nie rzadko osiadają się tutaj na stałe. Wieczorami bielsko-bialskie uliczki nadal są pełne życia. Liczne kawiarnie i kluby gromadzą wielu miłośników dobrej zabawy, a bielska Starówka oczarowuje swoim urokiem. Bielsko-Biała ma też drugą stronę.

Właśnie tutaj bierze początek kilka szlaków Beskidu Śląskiego czy Małego. Mniej wprawieni turyści mogą wjechać na szczyt Szyndzielni kolejką, z okien której rozpościera się doskonały widok na panoramę miasta. Równie piękny krajobraz można podziwiać zdobywając Szyndzielnię i okoliczne szczyty na własnych nogach. Doskonale wiedzą to mieszkańcy miasta, dlatego w każdy pogodny weekend odwiedzają górskie schroniska. Góry cieszą mieszkańców Bielska nie tylko w lecie. Również i zimą w mieście nie można się nudzić. Lodowisko czy otwarty niedawno wyciąg narciarski na Dębowcu z pewnością zadowolą każdego miłośnika sportów zimowych. Jeżeli więc nie masz pomysłu na ferie czy wakacje, przyjedź właśnie tutaj, a z pewnością przeżyjesz o wiele więcej niż gdziekolwiek indziej! Więcej informacji o Bielsku możecie znaleźć w portalu Bielsko.Biala.pl

Udostępnij ten post na: