Łyżwy – które wybrać, żeby jazda na lodzie była przyjemna i bezpieczna?

2018-01-22 0 przez SEOadmin

Wybierając się na lodowisko, trzeba zadbać o odpowiedni ekwipunek. Najważniejszym elementem wyposażenia łyżwiarza są bez wątpienia łyżwy – od ich kroju i jakości wykonania zależeć będą zarówno wygoda, jak i bezpieczeństwo. Jakimi kryteriami się kierować podczas zakupu i gdzie kupić wymarzone łyżwy męskie czy damskie?

Na co zwracać uwagę kupując łyżwy?

łyżwySklepy oferują obecnie szeroki wybór, jeśli chodzi o łyżwy damskie i łyżwy męskie. Te różnią się zarówno rozmiarami, jak i szerokością buta oraz płozy. Które łyżwy wybrać, żeby zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo? W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na solidność i wyprofilowanie płozy. W drugiej – na rozmiar obuwia i jego wykończenie. Buty powinny dobrze leżeć na stopie, nie mogą być zbyt ciasne, bo będą obciskały, ale też nie mogą być za luźne, ponieważ stworzą ryzyko kontuzji. Zapięcie powinno gwarantować, że łyży nie będą się zsuwały z nóg czy latały.

Gdzie kupić idealne łyżwy damskie i męskie?

Gdzie szukać wymarzonych łyżew? Największy wybór oferują zwykle sklepy sportowe (kliknij). Wśród asortymentu dla sportowców najłatwiej będzie znaleźć łyżwy, które spełnią dwa podstawowe kryteria: będą i funkcjonalne, i estetyczne. Wybierając łyżwy, użytkownicy mają bowiem do wyboru różne kolory i wzory – choć te pełnią drugorzędną rolę wobec komfortu i bezpieczeństwa, w ładnych i przyjemnych dla oka łyżwach jazda po lodowisku staje się jeszcze przyjemniejsza.

Udostępnij ten post na: