Snowdon i inne inspirujące atrakcje Północnej Walii

Snowdon i inne inspirujące atrakcje Północnej Walii

2016-01-29 0 przez admin

Jak być może już wiesz, Walii, a zwłaszcza Północna Walia jest bogata w historii i jest pełna dziedzictwa narodowego. Każdego roku tysiące turystów z całego świata przyjeżdżają tam w celu odwiedzenia wielu atrakcji, które Północna Walia ma do zaoferowania.

Jeśli szukasz miejsca, które koniecznie musisz zobaczyć będąc w Północnej Walii, wiedz że jedną z najlepszych opcji jest bez wątpienia Snowdon National Park, gdzie znajduje się słynny Snowdon. Stojąc na 1085 metrów nad poziomem morza, Snowdon jest najwyższym punktem w Walii. Jest to jedno z najbardziej popularnych miejsc w Wielkiej Brytanii dla turystów, wspinaczy i turystów, którzy chcą znaleźć mnóstwo atrakcji podczas wspinaczki, a na końcu zobaczyć naprawdę piękne widoki. Pomimo jego wysokości nie trzeba być doświadczonym wspinaczem, aby osiągnąć szczyt. Istnieje kilka tras o różnym stopniu trudności prowadzących na tą górę, natomiast alternatywnie można po prostu skorzystać z kolejki i w ten sposób dostać się na szczyt, gdzie znajduje się kawiarnia – czeka na Ciebie!

Snowdon- wielkie wyzwanie

Jednakże, jeśli szukasz czegoś bardziej ryzykownego, bo lubisz wyzwania to wiedz, że istnieje szereg wydarzeń, które wiążą się z okolicami Snowdon. Jeśli chcesz fizycznego wyzwania i chcesz zobaczyć Walię od góry do dołu to możesz spróbować wyjście na trzy walijskie szczyty – to naprawdę jest wyzwaniem. Musisz przejść przez trzy najwyższe szczyty począwszy od południa w Brecon Beacons, następnie przechodząc do Cadair Idris kończąc tam, gdzie jest potężny Snowdon, a wszystko to powinno być wykonane w ciągu 24 godzin!

Ewentualnie, jeśli wolisz pozostać w północnej Walii i masz ochotę sprawdzić się trochę jako sportowiec możesz wziąć udział w wyścigu organizowanym przez Rat Race. To wydarzenie nie jest dla ludzi o słabych nerwach, gdyż obejmuje ponad 30 kilometrów od dołu Snowdon do góry i z powrotem. Oryginalnie wyścig ten nazywa się Man Vs Mountain i jest jednym z najważniejszych wydarzeń w roku dla zawodników kochających biegi z przeszkodami. I oczywiście, jeśli komuś uda się ukończyć taki bieg będzie to dla niego naprawdę niesamowite osiągnięcie i doświadczenie.

Cokolwiek zdecydujesz się zrobić, nie ma wątpliwości, że Snowdon i wszystkie wydarzenia, które są związane z tym jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia w północnej Walii – są warte świeczki. Po odwiedzeniu Snowdon również jest wiele więcej rzeczy, które można zobaczyć i zrobić. I nie zapomnij o wielu wydarzeniach i cudownych miejscach, w tym tak wiele zabytkowych zamków czeka na Ciebie właśnie w tym pięknym kraju!

Udostępnij ten post na: