Bieszczady

Bieszczady

2013-07-05 0 przez admin

Bieszczady są niezwykle chętnie odwiedzane przez turystów, zwłaszcza tych, którzy pragną, chociaż na chwilę, odciąć się od zgiełku dużych miast i metropolii. W Bieszczadach można bowiem znakomicie wypocząć, delektować się ciszą, spokojem i przepiękną naturą. Dodatkowo, jest to jeden z bardziej niezwykłych  regionów w naszym kraju, gdzie spotkać można przepiękne lasy i łąki, jeziora oraz góry ? czyli dokładnie wszystko o czym możesz zamarzyć podczas wakacji.

Bieszczady to zachodnia część Beskidów Wschodnich, a więc najmłodszych gór polskich. Dzielą się ona na Bieszczady Zachodnie, które leżą częściowo na terenie Polski, a częściowo na Słowacji oraz Ukrainie, oraz na Bieszczady Wschodnie, które w całości usytuowane są na ziemiach Ukrainy. Najwyższym szczytem, na terytorium Polski, jest Tarnica, licząca 1346 m n.p.m.

Największą znana atrakcją w Bieszczadach jest Jezioro Solińskie, które zachwyca nie bez powodu. Nazywane jest także ?Bieszczadzkim morzem?. Żeglarze mają  tu prawdziwy raj na ziemi, a jednocześnie poddawani są dużemu testowi, gdyż wiatr zmienia się tutaj bardzo szybko. Jezioro w niektórych miejscach jest niezwykle głębokie, dlatego wyznaczone są specjalne obszary, w których kąpiel jest dozwolona i bezpieczna.  Każdy, kto przyjedzie nad Jezioro Solińskie, może wypocząć w pobliskich  kurortach. Do najciekawszych należą Solina i Polańczyk. Od lat przyjeżdżają  tutaj kuracjusze z całej Polski, którzy cierpią na choroby układu oddechowego i moczowego.

Lubiący przyrodę, mogę odpocząć i zregenerować swoje siły spacerując po największym górskim parku narodowym. Sieć szlaków, które zostały wyznaczone dla turystów w Bieszczadzkim Parku Narodowym, wynoszą 130 km. Podczas wędrówek można zobaczyć przepiękne stare lasy oraz rzadko już występujące w Polsce zwierzęta: niedźwiedzie brunatne, rysie i wilki.

Najlepszymi miejscami wypadowymi w góry, a jednocześnie najlepiej rozwiniętymi miejscowościami turystycznymi są Wetlina i Ustrzyki Górne. Chociaż Wetlina uważana jest za najlepiej zagospodarowaną turystycznie miejscowość, to Ustrzyki Górne są punktem, z którego możesz wybrać się w najbardziej urokliwe miejsca w Bieszczadach, a zwłaszcza na Połoninę Caryńską, Halicz, a także Tarnicę.

Udostępnij ten post na: