Czy zakup chodzika dziecięcego ma sens?

2018-01-05 0 przez SEOadmin

Chodziki dziecięce mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Warto jednak wyrobić własne zdanie, które będzie poparte sprawdzonymi informacjami na temat tego sprzętu. Kilkanaście lat temu chodziki były szkodliwe dla delikatnych mięśni i kości niemowlaków. Mogły one być przyczyna deformacji stawów, a także wielu innych konsekwencji zdrowotnych. W dzisiejszych czasach wyeliminowano błędy przeszłości. Każdy produkt spełnia rygorystyczne normy oraz atesty bezpieczeństwa. Priorytetem jest dobro oraz ochrona zdrowia najmłodszych.

Nic na siłę

chodzikiNieprawdą jest, że chodziki dla dzieci zmuszają malucha do nadmiernego wysiłku, gdy nie jest on jeszcze gotowy na taką aktywności. Sprzęt może wyłącznie wspomóc dziecko w nauce samodzielnego chodzenia. Nie należy hamować jego aktywności ruchowej. Oczywiście chodzik nie zastępuje tradycyjnej nauki chodzenia. Dziecko musi stawiać kroki również poza nim. Zadaniem rodzica jest obserwacja malucha, a także wytyczenie granicy. Wszystko w nadmiarze szkodzi, a czas spędzony w chodziku nie może być zbyt długi.

Ciekawe gadżety

Nowoczesne chodziki (tutaj) są znakomitym źródłem rozrywki. Posiadają grające oraz świecące gadżety, które z pewnością zainteresują niemowlaka. Jest to idealna okazja, aby dziecko pobawiło się przez chwilę samo, a rodzic zajął się własnymi sprawami. Maluch będzie bezpieczny, a jednocześnie ciekawie spędzi czas na zabawie i przemieszczaniu się po pomieszczeniu.

Udostępnij ten post na: