Moda na deskorolki typu longboard

2017-12-31 0 przez SEOadmin

W parkach i na chodnikach w dużych miastach coraz częściej spotyka się osoby przemieszczające się na dziwnych, długich deskorolkach. Przypominają one bardziej snowboard albo deskę surfingową. To nowość i zdecydowanie hit wśród młodzieży, a nawet dorosłych w średnim wieku. Skąd wzięła się u nas taka moda i czym tak naprawdę są deskorolki w stylu longboard?

Trend prosto ze Stanów Zjednoczonych

deskorolkiDeskorolki typu longboard po raz pierwszy pojawiły się w latach pięćdziesiątych w Stanach Zjednoczonych. Na pomysł stworzenia desek na kółkach wpadli kalifornijscy surferzy, którzy chcieli mieć rozrywkę w czasie gdy brakło dosyć wysokich fal na oceanie. Stworzyli oni coś na kształt deski surfingowej na kółeczkach. Dzięki temu mogli poza sezonem ćwiczyć równowagę i balans. Przy tym doskonale się bawili. Moda na longboardy do Europy przypłynęła dosyć późno. Ten sposób na rekreację zyskał największą popularność zaledwie kilka lat temu.

Czym tak naprawdę jest longboard?

To zmodyfikowana deskorolka. Jej powierzchnia jest dłuższa i ma bardziej okrągły kształt. Miękkie kółka zapewniają stabilizację i sprawiają, że jazda jest bardzo komfortowa, nawet przy dużych szybkościach. Longboard prócz rekreacji, stosowany jest do jazdy slalomowej i w dół zbocza (tzw. „downhill”). Tego rodzaju deskorolki są coraz częściej wykorzystywane do codziennego przemieszczania się. Stają się ciekawą alternatywą dla rowerów i łyżworolek.

Deskorolki klasyczne oraz longboard dostępne są m.in. w sklepie sportowym Asport – https://www.asport.pl/k/210/deskorolki/

Udostępnij ten post na: