Gdzie kupować profesjonalne czepki na basen?

2017-12-28 0 przez SEOadmin

Wybór odpowiedniego czepka to nie lada wyzwanie. Choć ich dostępność w sklepach jest ogromna, to nie wszystkie modele dobrze sprawdzą się w częstym użytkowaniu. Na co zwracać uwagę, kupując czepek na basen i jak dopasować go do swoich potrzeb?

Jakie wymagania musi spełnić idealny czepek?

czepkiJak powinien wyglądać idealny czepek? Przede wszystkim musi być solidnie wykonany, najlepiej, żeby pochodził od renomowanego, specjalizującego się w produkcji akcesoriów sportowych producenta. Musi być wykonany z materiału, który jest wodoszczelny i wytrzymały, ale też dość elastyczny, żeby dopasował się do kształtu głowy. Największym zainteresowaniem cieszą się nie bez powodu czepki lateksowe i silikonowe, które nie przepuszczają ani wody, ani detergentów, przez co są bardzo praktyczne. W przypadku bujnej czupryny warto rozważyć jednak czepek materiałowy, który znacznie łatwiej będzie nałożyć, chowając pod niego włosy. Na rynku dostępne są obecnie modele z wydłużanym tyłem, które skutecznie zabezpieczą uszy przed wpadaniem do nich wody, a pływaka – przed związanymi z tymi szumami w głowie.

Jak dopasować czepek rozmiarem?

Kupując czepki do pływania, trzeba też zwrócić uwagę, by pasowały do rozmiaru głowy. Dobrze dobrany czepek nie uciska, ale też nie spada – musi mocno trzymać się głowy, żeby po wejściu do wody nie poluzował się. W sklepach sportowych (https://www.asport.pl/k/146/czepki/) dostępne są czepki w bardzo różnej rozmiarówce: męskie, damskie oraz dziecięce, więc zakup nie powinien stanowić problemu.

Udostępnij ten post na: