Category Archives: Zima

Jak przygotować dziecko do gry w hokeja?

Jedyną właściwie popularną zimową grą zespołową jest hokej na lodzie. Nie powinno więc dziwić, że w zimie wzbudza on dosyć duże zainteresowanie. Coraz więcej młodych ludzi widząc interesujące mecze chce również zacząć grać w hokeja.

Sprzęt do hokeja

Niestety, na początku w treningi hokeja trzeba włożyć dość dużo pieniędzy. Rzecz w tym, iż jest dosyć dużo sprzętu do kupienia. Między innymi chodzi tutaj o łyżwy hokejowe. Czasami rodzice nie kupują swoim dzieciom, które zapisują na hokej, łyżew hokejowych (www.asport.pl/k/283/lyzwy-hokejowe). Zamiast tego dają im na trening zwykłe łyżwy, które dzieci już posiadają. Oczywiście, z technicznego punkt uwidzenia również w takich łyżwach można pograć. Jednakże, różnica w tempie jazdy oraz w zwrotności pomiędzy zwykłymi a hokejowymi łyżwami jest ogromna.

Kij hokeisty

Kolejna sprawa, to wybór kija hokejowego. Są różne rodzaje kijów, dlatego też, jego wybór nie musi być prosty. Każdy hokeista musi dobrze czuć kij w ręce oraz czuć się z nim po prostu swobodnie. Dzięki temu jego gra staje się lepsza. Ważne jest, aby baczną uwagę zwracać na wzrost hokeisty, kiedy kupuje się kij. Jeśli mowa o dzieciach, sprawa jest nieco utrudniona. Dzieci rosną, dlatego zwykle dosyć często muszą wymieniać kije.

Czy hokej jest bezpieczny?

Nie każdy rodzic chętnie wysyła swoje dziecko na trening hokeja. Niektórym dyscyplina ta wydaje się być zbyt niebezpieczna. W gruncie rzeczy jednak, jeśli kupi się kask oraz zestaw ochraniaczy, niebezpieczeństwo jest niewielkie.

Jak wybrać sanki z oparciem?

Sanki dla dzieci mogą być zarówno drewniane jak i metalowe. To od rodziców zależy, który model wybiorą. Zarówno drewno, jak i metal powinny być pokryte farbą antykorozyjną i zabezpieczającą materiał.

Bardzo popularne są sanki z oparciem. To idealny model dla szczególnie dla małych dzieci, ponieważ zapewnia bezpieczeństwo i komfort jazdy. Nie musimy się obawiać, że dziecko wypadnie. Jeżeli sanki z oparciem dodatkowo są wyposażone w ocieplacz, który można zasunąć zamkiem błyskawicznym, to rodzice mogą mieć całkowitą pewność, że dziecku jest wygodnie i ciepło.

Wybierając sanki z oparciem należy zwrócić uwagę na to, aby były wyposażone w pasy bezpieczeństwa. Najlepiej, aby był to regulowany na długość pas bezpieczeństwa zamontowany jest na stałe w oparciu sanek. Dodatkowy plus jaki mają sanki z oparciem (https://www.asport.pl/k/818/sanki/) to możliwość pchania sanek przez dziecko. To dodatkowa atrakcja oraz świetna zabawa. Sanki z oparciem powinny mieć możliwość demontażu oparcia, gdy dziecko już podrosło lub po prostu przeszkadza w zabawie.

Warto zwrócić uwagę, aby sanki dla dzieci nie miały ostrych krawędzi oraz żadnych wystających elementów. Kolejną rzeczą jest lekkość sanek. To szczególnie ważne, gdy musimy je znosić i wchodzić po schodach parę razy dziennie. Dodatkowo sanki dla dzieci powinny mieć
mocny sznurek do ciągnięcia.

Wybierając i kupując sanki należy kierować się powyższymi kryteriami, aby mieć pewność, że sanki dla dzieci będą bezpieczne i funkcjonalne.

 

Obowiązkowy zimowy sprzęt turystyczny

Zimowe wędrowanie po górach wymaga nie tylko dobrej kondycji i większego doświadczenia, ale również i odpowiedniego sprzętu. Sprzęt taki musi zapewnić nam odpowiedni komfort cieplny oraz umożliwić w miarę sprawne pokonywanie przeszkód typu lód czy śnieżne zaspy.