Category Archives: Sprzęt

Orbitek w treningu kondycyjnym, wydolnościowym i odchudzaniu

Orbitrek to urządzenie do treningu, które cieszy się największym zainteresowaniem wśród osób mających w planach zredukowanie masy ciała. Trening na tym urządzeniu charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością w spalaniu tkanki tłuszczowej. Zależnie od wagi i indywidualnego metabolizmu godzina treningu może pomóc spalić nawet 800 kcal.

Ćwiczenia na orbiteku są polecane szczególnie osobom, które walczą z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Jest to najczęstszy problem wśród osób z nadwagą, a zdarza się nawet u osób o szczupłej budowie ciała. Nie działa bezpośrednio rozbijając komórki tłuszczowe, ale znacznie zwiększa ogólne tempo metabolizmu. Powoduje to, że organizm sam zaczyna pozbywać się tłuszczu z miejsc, w których jest go najwięcej, czyli z brzucha, ud, bioder i ramion.

Orbitrek (super oferta) poprawia także wydolność, czyli zdolność organizmu do podtrzymywania wysiłku o dużej intensywności w długim czasie. Wysoka wydolność uodparnia na zmęczenie, daje więcej energii i odsuwa ryzyko chorób serca. Ćwiczenia na orbitreku stanowią bardzo dobry trening wydolnościowy, ponieważ stymulują pracę całego układu krążenia. Serce staje się silniejsze i może pompować większe ilości krwi, co zapobiega z kolei rozwojowi groźnych chorób takich jak nadciśnienie, miażdżyca, cukrzyca czy choroba wieńcowa. Orbitek pomaga w ogólnym modelowaniu sylwetki angażując większość mięśni ciała. Najmocniej pracują mięśnie nóg: czworogłowe ud, pośladkowe oraz łydki.

Najpopularniejsze rodzaje bieżni

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele profesjonalnych bieżni do biegania i pamiętać należy o tym, że praktycznie każdy model przeznaczony jest do zupełnie innego biegania. Warto przed zakupem poznać wszystkie dostępne modele, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanej inwestycji.

Bieżnia treningowa do marszu

Osoby początkujące i osoby starsze, powinny zainwestować przede wszystkim w profesjonalną bieżnię do marszu i truchtu. Sprzęt tego typu to w chwili obecnej najlepsze rozwiązanie dla tych użytkowników, którzy nie będą nadmiernie eksploatować urządzenia i potrzebują bieżni wyłącznie do szybkiego marszu. Najlepiej sprawdzą się bieżnie z mniejszym silnikiem o mocy do 2KM.

Bieżnia domowa do intensywnego treningu

Wielogodzinne i bardzo intensywne bieganie wymaga oczywiście użycia mocnego silnika. Porządna bieżnia domowa do intensywnego treningu powinna mieć minimum 2KM, a najlepiej aby moc silnika znajdowała się w przedziale od 3 do 4 KM. Pamiętać należy także i o tym, że mocno forsujący trening wymaga wyboru specjalnych ustawień prędkości oraz nachylenia pasa. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się bieżnie elektryczne z dodatkowymi funkcjami.

Bieżnia treningowa dla osób z kontuzjami

Na rynku ogromnym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się nowoczesne bieżnie do biegania dla osób z kontuzjami. W tym przypadku najważniejszą kwestią jest oczywiście odpowiednia amortyzacja pasa biegowego. Porządna bieżnia domowa powinna posiadać przynajmniej 3-5 elastomerów.

Bieżnia treningowa dla osób z chorobami serca

Osoby, które mają częste problemy z sercem wymagają oczywiście dokładnego pomiaru pulsu, dlatego też warto zainwestować w nowoczesne bieżnie z bezprzewodowym pasem telemetrycznym, które precyzyjnie mierzą puls.

Po więcej informacji warto zajrzeć pod ten adres

Budowa kasku narciarskiego

Jazda w kasku narciarskim niewątpliwie chroni nas przed poważnymi uszkodzeniami głowy w czasie nieszczęśliwego wypadku na stoku. Nie ulega więc wątpliwości, że jazda w kasku jest jak najbardziej wskazana. Szczególnie wtedy gdy na stok wybiera się początkujący narciarz lub dziecko.

O ile dorośli zakładają kask jedynie z dobrej woli, tak dziecko ma obowiązek jeździć w nim do szesnastego roku życia. Skoro zatem kask jest naszym przyjacielem na stoku, wypadałoby poznać go nieco bliżej.

Charakterystyka kijków trekkingowych

O dobroczynnym wpływie kijków trekkingowych na sposób wędrówki z pewnością przekonał się każdy, kto choć raz używał ich w górach. Kijki są bowiem bardzo pomocne. Stanowią dwa dodatkowe punkty podparcia, przez co ciężar naszego ciała nie spoczywa już na nogach, ale rozkłada się równomiernie na cztery części.

Kijki zapewniają nam także bezpieczeństwo np. podczas schodzenia stromym szlakiem. W razie trudności zawsze możemy się na nich podeprzeć. Zanim jednak zaczniemy używać kijków trekkingowych, warto przyjrzeć się nieco bliżej ich konstrukcji.

Obowiązkowy zimowy sprzęt turystyczny

Zimowe wędrowanie po górach wymaga nie tylko dobrej kondycji i większego doświadczenia, ale również i odpowiedniego sprzętu. Sprzęt taki musi zapewnić nam odpowiedni komfort cieplny oraz umożliwić w miarę sprawne pokonywanie przeszkód typu lód czy śnieżne zaspy.

Śniegowce jako buty w góry

Początek zimy nie oznacza rezygnacji z górskich wędrówek. Wręcz przeciwnie, zimą góry potrafią być jeszcze bardziej piękniejsze. Wie to każdy miłośnik turystyki górskiej. Zimowe wyprawy wymagają jednak specjalnego przygotowania i nieco innego sprzętu. Potrzebne nam będą zdecydowanie cieplejsze ubrania. Podstawą każdej wędrówki są buty. Również i tutaj buty powinny mieć specjalne właściwości.

Jak wybrać rękawice narciarskie?

Każdy dzień spędzony na stoku to źródło doskonałej zabawy. Mróz i zimno nie wpływają jednak korzystnie na nasz organizm. Dlatego aby nasze ciało czuło się dobrze potrzebna jest nam odpowiednia ochrona. Jedną z najbardziej narażonych na odmrożenia części naszego ciała są dłonie. Odpowiedni wybór rękawic narciarskich jest więc koniecznością. Istnieje kilka kryteriów, którymi należy się kierować dokonując wyboru.

Po pierwsze, rękawice muszą zapewniać odpowiedni komfort termiczny. Powinny dawać dłoniom ciepło oraz chronić przed wiatrem i wodą. Najlepiej zatem zainwestować w specjalistyczne rękawice z membraną np. Goretex. Materiał ten doskonale zabezpiecza przed wiatrem, śniegiem i deszczem.

Nosidełka dla dzieci ? coś dla aktywnych rodziców

Nosidełka turystyczne dla maluchów to obecnie hit! Jednak, zainteresowanie nimi, to nie tylko kwestia mody, ale także bezpieczeństwa i wygody. Sprawdzają się one zwłaszcza wtedy, gdy rodzice są aktywnymi ludźmi i lubią chodzić np. na dalekie wędrówki. Często jednak zastanawiamy się, czy nosidełka takie są bezpieczne i czy na pewno ochronią nasze dziecko w nieco gorszych warunkach. Sprawdź zatem, jak zbudowane jest takie nosidełko.

Kupując nosidełko należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego wagę. Nie powinna być ona znaczna. Nosidełka dobrze wyposażone, nie powinny przekroczyć 3 kg wagi. Jest to bardzo ważne z perspektywy tego, kto będzie niósł dziecko, jak i z perspektywy drugiego rodzica, który będzie musiał zabrać wszelkie potrzebne rzeczy w góry, a więc cały ekwipunek.

5 najpotrzebniejszych rzeczy na wyprawie

Jeżeli wybieramy się na wycieczkę na pewno musimy się zaopatrzyć w niezbędne rzeczy, które pomogą nam w podróży. To, co ze sobą zabierzemy zależy od tego, na jaką wyprawę się decydujemy. Jednak jest 5 takich elementów w naszym ekwipunku, bez których nasza wyprawa byłaby okupiona wieloma niedogodnościami.

Co jest dość oczywiste, najważniejszy okaże się plecak. Najlepiej jeżeli ma on konstrukcję, nazywaną stelażem. Zależnie od tego, jak długo ma trwać nasz wojaż istotny może okazać się jego rozmiar. Plecaki turystyczne, do których wrzucimy wszystkie inne niezbędne rzeczy są podstawowym atrybutem każdego turysty. Kolejnym bardzo ważnym elementem jest mapa. Na niej znajdują się bowiem oznaczenia pozwalające nam na wybranie dogodnej trasy, bez ewentualności zabłądzenia. Na mapie zawarte są też często informacje o miejscach gastronomicznych, punktach medycznych, stacjach kolei itp. Co jednak, jeżeli pomimo mapy nie znamy kierunku?