Category Archives: Ogólna

Rolki dziecięce – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jazda na rolkach jest formą aktywnego spędzania wolnego czasu ulubioną zwłaszcza przez dzieci. Jednak by sport ten był bezpieczny, należy zadbać o odpowiedni sprzęt. Jakie zatem powinny być rolki dla dzieci?

Rozmiar rolek dziecięcych

Rolki przede wszystkim powinny być dopasowane do rozmiaru stopy. Zbyt duże mogą przyczyniać się do pogorszenia komfortu jazdy, utarty stabilności i częstych upadków. Zbyt małe z kolei będą uwierać i uciskać stopę. Najlepiej wybrać rozmiar odpowiadający aktualnemu rozmiarowi stopy dziecka. Jednak w przypadku najmłodszych użytkowników jest to dość problematyczne, ponieważ dzieci szybko rosną, przez co nowe rolki po kilku miesiącach użytkowania mogą okazać się zbyt małe. Z myślą o tym powstały rolki regulowane (zobacz), które dają możliwość dostosowywania długości cholewy do wielkości dziecięcej stópki. Z sprzedaży można znaleźć rolki z czterostopniowym zakresem regulacji, co w praktyce oznacza, że rozmiar buta można zwiększyć nawet o cztery rozmiary. W ten sposób dziecko może cieszyć się sprzętem dłużej niż tylko jeden sezon.

Zabezpieczenia

Rolki dla dzieci powinny posiadać także odpowiednie zabezpieczenia. Jednym z najważniejszych jest rzep stabilizujący i usztywniający staw skokowy. Warto zwrócić uwagę także na to, czy sprzęt jest wyposażony w sznurówki umożliwiające dostosowanie przyciągnięcie buta tak, by idealnie leżał na nóżce. Dobrze, by rolki dziecięce posiadały również klamrę, dzięki której będą się one lepiej trzymały na stopie.

Rolki damskie – co warto o nich wiedzieć?

Rolki damskie, jak każdy sprzęt sportowy, posiadają pewne parametry. Przed zakupem warto dowiedzieć się, co jest brane pod uwagę podczas ich konstruowania – w ten sposób można uniknąć wyboru nieodpowiedniego modelu.

Rozmiar kółek

Rozmiar kół, czyli ich średnica, jest podana w milimetrach. Największe kółka stosuje się w modelach przeznaczonych do wyścigów; dzięki swojej konstrukcji są w stanie osiągać dość wysokie prędkości. Najmniejsze z kolei sprawdzają się głównie w wariantach agresywnych, czyli przeznaczonych do różnych akrobacji, ślizgów i skomplikowanych manewrów. Koła średniej wielkości można spotkać na przykład w rekreacyjnych modelach rolek damskich, jak również w tych przeznaczonych do gry w hokeja.

Maksymalne obciążenie

Każdy rodzaj rolek ma ograniczenia odnośnie do maksymalnego obciążenia. Wiele pań popełnia błąd kupując rolki dzieci tylko dlatego, że pasują rozmiarem. Są jednak o wiele mniej wytrzymałe niż typowe rolki damskie – zazwyczaj górną granicą wagi użytkownika w ich przypadku jest 60 kg. Przekraczanie tej granicy będzie skutkowało znacznym skróceniem żywotności sprzętu.

Rodzaj buta

Niektóre buty są krótsze, inne dłuższe. Dlaczego? Otóż każdy rodzaj rolek jest dedykowany innemu stylowi jazdy. Podczas niektórych ogromne znaczenie ma możliwość wykonywania zwrotów i manewrów, podczas innych natomiast występuje szczególne ryzyko uszkodzenia stawu skokowego (np. podczas jazdy wyczynowej). Rodzaj buta, a zwłaszcza jego sztywność, jest wiec dostosowana do techniki jazdy. Rolki damskie można znaleźć pod adresem https://www.asport.pl/k/1236/rolki-damskie/

Drobne zmiany wyjdą Ci na zdrowie!

Często zastanawiasz się, czy żyjesz zdrowo, czy odpowiednio się odżywiasz i czy wystarczająco dużo czasu poświęcasz sobie i swojemu ciału? Rozmyślasz, czy jest coś, co można zmienić, by mieć pewność, że pozwoli to cieszyć się dobrym zdrowiem fizycznym i psychicznym? O to kilka drobnych rad, które wyjdą Ci na zdrowie.

Dieta
Zróżnicowana, bogata w owoce i warzywa, dobre jakościowo mięso i chude ryby dieta to podstawa naszego codziennego jadłospisu.
Zdrowa dieta sprawia, że czujemy się lekko a przy tym posiadamy mnóstwo energii. Nie warto więc stosować diet opierających się na kilku produktach lub stosować diety „głodówkowe”. Nie jest to zdrowe a spadek wagi jest chwilowy. Warto postawić na różnorodność. A jeśli masz ochotę na coś słodkiego – kawałek czekolady również jest dozwolony.

Sport
Wielu z nas pracuje 7 dni w tygodniu po kilkanaście godzin dziennie, dlatego też wyjście na siłownię, basen czy choćby jogging graniczy z cudem. Może warto postawić więc na kilka przedmiotów sportowych i zamiast odpoczywać przed tv czy komputerem – sięgnąć po nie? Piłki gimnastyczne, hantle czy taśmy trx można swobodnie używać w domu. Piłki gimnastyczne również świetnie się sprawdzą jako alternatywa do krzesełka przy biurku. Siedząc na niej, odciążasz kręgosłup, utrzymujesz równowagę i wzmacniasz mięśnie brzucha i pośladki. Brzmi zachęcająco? Piłki gimnastyczne czy hantle są naprawdę bardzo tanie i łatwo dostępne. Warto spróbować.

Wszystko z umiarem
Generalnie robimy wszystkiego za dużo. Pracujemy za dużo. Spędza duża czasu poza domem. Stresujemy się za dużo. Najwyższy czas znaleźć umiar.
Zamiast relaksować się na kapanie – postawmy na relaks z rodziną i przyjaciółmi. Nawet gra planszowa w doborowym towarzystwie odciąży naszą głowę i pozwoli naszemu organizmowi się zregenerować.

Takie proste a tak ciężko wprowadzić to do codziennego życia. Nie czekaj. Warto zadbać o siebie już dziś. Kilka prostych rad sprawia, że odzyskamy energię i motywację do działania i czerpania radości z życia.

 

Więcej informacji znajdziesz pod adresem: https://www.asport.pl/k/757/pilki-gimnastyczne/

Rower treningowy w walce z tłuszczem

Wielu z nas boryka się problem nadprogramowych kilogramów, które w pewien sposób zalegają na nas. Z tego właśnie powodu warto wiedzieć, w jaki sposób walczyć z tłuszczem, a co najważniejsze, jakich narzędzi w tym celu używać.

Pierwszą rzeczą, którą trzeba sobie uzmysłowić, jest to, że istnieje wiele świetnych planów treningowych, a przy okazji taka sama ilość nadaje się tylko do tego, aby ją oddać na makulaturę, bo śmiecić nie wolno. Naszą propozycją jest zainwestowanie w rower treningowy, który pomoże nam bezboleśnie zrzucić nadprogramowe kilogramy.

Ćwiczenia na nim nie są wymagające, bo jedyną rzeczą, która jest wymagana to czas. Co równie ważne, w tym samym czasie można słuchać audiobook albo czytać książkę. Można śmiało powiedzieć, że ćwiczenie to nie absorbuje na tyle, aby nie można robić niczego przy okazji.

Rowerek do ćwiczeń idealnie sprawdzi się więc w przypadku osób chodzących do szkoły, jak i tych, którzy ze względu na pracę albo dzieci, nie mogą wyrwać się z domu. Oczywiście dobrze byłoby, gdybyśmy ćwiczenia te urozmaicali innymi, ale na sam początek stanowczo wystarczy.

Reasumując, z pomocą roweru treningowego można zrzucić nadprogramowe kilogramy, a przy okazji spędzić miło czas, na przykład czytając ulubioną książkę, albo oglądając przy okazji film w telewizji. Jedyną wadą, którą możemy, wypisać jest to, że taki wysiłek bardzo uzależnia i aż chce się pedałować dalej.

Dowiedz się więcej na https://www.asport.pl/k/115/rowery-treningowe/

Pięć najdziwniejszych potraw świata

O tym, że podróże kształcą z pewnością nie trzeba nikogo przekonywać. Podczas różnorakich wyjazdów wzbogaca się również nasza wiedza z dziedziny kulinarnej. Przyzwyczajeni do domowych smaków, czasami niechętnie sięgamy po egzotyczne potrawy. Ich smak nie zawsze bowiem potrafi doskonale trafić w nasze podniebienie.

W internecie można znaleźć wiele przykładów potraw, które przez nas pojmowane są jako nadzwyczaj oryginalne i dziwne. Niekiedy są to również pojedyncze produkty, takie jak owoce lub warzywa, których smak chciałoby się jak najszybciej zapomnieć. Przeglądając takie zestawienia, postanowiliśmy wybrać pięć artykułów spożywczych, które naszym zdaniem zasługują na miano najdziwniejszych potraw na świecie.

Jakie pamiątki można przywieźć z zagranicznych wakacji?

Wracając z wakacji bardzo często przywozimy ze sobą wiele różnego rodzaju pamiątek. Czasami są to naprawdę wartościowe rzeczy. Innym razem natomiast stanowią one jedynie kolejny zbędny gadżet, który będzie zalegał w naszym domu. Pamiątki należy kupować z rozwagą. Wybierajmy tylko takie rzeczy, które mogą nam się do czegoś przydać.

Jak radzić sobie z upałem?

Jak mogliśmy się pewnie przekonać już nie jeden raz, sezon letni wiąże się z coraz większymi upałami. Niektórzy z nas radzą sobie z nimi bardzo dobrze. Inni natomiast nie potrafią w ogóle funkcjonować w takich warunkach. Istnieje jednak kilka skutecznych sposobów, które pozwolą nam przetrwać ten męczący dla nas czas. 

Upał sprawia, że tracimy energię do życia i spada efektywność naszej pracy. Z tego względu mieszkańcy Hiszpanii i innych krajów położonych w basenie Morza Śródziemnego między godziną 11 a 14 udają się na siestę. Jeżeli w tych godzinach przebywamy w domu, nie będzie to pewnie dla nas kłopotliwe. Problem pojawia się jednak, gdy czas ten spędzamy w pracy. Ucięcie sobie chociaż krótkiej drzemki w takiej sytuacji jest bowiem niemożliwe.

Jakie krzesiwo wybrać?

Krzesiwo przydaje się nam głównie w warunkach ekstremalnych, kiedy np. musimy spędzić noc w ciemnym lesie. Jego głównym zadaniem jest stworzenie iskry, która pozwoli nam rozpalić ogień. Zaopatrzyć się możemy w różne rodzaje krzesiwa. Każde z nich posiada swoje wyjątkowe właściwości.

Co to jest opłata klimatyczna?

Podróżując po Polsce bardzo często jesteśmy zmuszani uiszczać dodatkowe opłaty. Jedną z nich jest właśnie opłata klimatyczna. Zazwyczaj nie mamy pojęcia czym ona w ogóle jest. Płacimy, choć tak naprawdę nie wiemy za co. Przed kolejnym wyjazdem warto zatem dowiedzieć się, kiedy opłata klimatyczna jest obowiązkowa oraz poznać sytuacje, w których z takiego wydatku jesteśmy zwolnieni.

Masło, a odpowiednie zdrowie

Wszyscy nasi czytelnicy, a więc z pewnością zwolennicy aktywnego i zdrowego trybu życia nie muszą wcale rezygnować z masła. Nie jest bowiem ono takie niezdrowe, jak przyjęło się sądzić. Wręcz przeciwnie, masło może niekiedy pomóc nam podreperować swoje samopoczucie. Zawiera bowiem wiele ważnych składników niezbędnych dla naszego zdrowia.

Przede wszystkim masło powinny spożywać dzieci oraz młodzież. Młody organizm bardzo szybko się rozwija, dlatego też potrzebuje solidnej dawki składników odżywczych i witamin. W maśle odnajdziemy dużo niezbędnych młodym ludziom związków. Witaminy, które zawiera masło działają pozytywnie na wzrok. Regulują także procesy zachodzące w układzie nerwowym, poprawiają koncentrację, wpływają dobrze na kondycję mięśni oraz twardość kości.