Category Archives: Akcesoria do pływania

Obuwie do wody – czy warto w nie inwestować?

Na samą myśl o tym, że w polskich realiach popularne staną się buty do wody jeszcze kilkanaście lat temu większość osób albo wybuchnęłaby śmiechem albo też zaczęłaby pukać się w czoło. Jednak jak pokazuje doświadczenie, moda szybko się zmienia, a nowe trendy wchodzą nawet w polskie realia. Czy jednak jest to tylko i wyłącznie przejściowa moda, czy też używanie specjalistycznych butów do wody ma swoje uzasadnienie chociażby w kwestiach bezpieczeństwa?

Dlaczego warto korzystać z obuwia do wody?

Zagrożeń nad zbiornikami wodnymi jest naprawdę całkiem sporo. Zaliczają się do nich chociażby ostre kamienie, nagrzany piasek czy kawałki szkła i innych śmieci znajdujących się na dnie morza czy też jeziora. W przypadku wyjazdów zagranicznych sporym niebezpieczeństwem będą także chociażby jeżowce. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że kupując odpowiednie obuwie do wody, można wielu z wymienionych zagrożeń uniknąć. Tego rodzaju obuwie występuje w atrakcyjnych cenach na https://www.asport.com.pl/k/692/obuwie-plazowe/

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru butów do wody?

Oczywistą sprawą wydaje się to, aby kupując obuwie tego rodzaju zwrócić szczególną uwagę na rozmiar. Właściwości wody sprawiają bowiem, że w przypadku zbyt dużego obuwia może ono z łatwością spaść z nogi. Dobrze dopasowany but gwarantuje ponadto wysoki komfort kąpieli. Inną, bardzo istotną kwestią jest także rodzaj materiału z jakiego zostało wykonane obuwie. Przy produkcji modeli z najniższej półki cenowej najczęściej używa się gumy – sprawdza się ona co prawda jako ochrona przed skaleczeniami jednak stosunkowo szybko się nagrzewa. Osoby ceniące komfort powinny pomyśleć o butach do wody wykonanych z innego materiału.

Gdzie kupować profesjonalne czepki na basen?

Wybór odpowiedniego czepka to nie lada wyzwanie. Choć ich dostępność w sklepach jest ogromna, to nie wszystkie modele dobrze sprawdzą się w częstym użytkowaniu. Na co zwracać uwagę, kupując czepek na basen i jak dopasować go do swoich potrzeb?

Jakie wymagania musi spełnić idealny czepek?

czepkiJak powinien wyglądać idealny czepek? Przede wszystkim musi być solidnie wykonany, najlepiej, żeby pochodził od renomowanego, specjalizującego się w produkcji akcesoriów sportowych producenta. Musi być wykonany z materiału, który jest wodoszczelny i wytrzymały, ale też dość elastyczny, żeby dopasował się do kształtu głowy. Największym zainteresowaniem cieszą się nie bez powodu czepki lateksowe i silikonowe, które nie przepuszczają ani wody, ani detergentów, przez co są bardzo praktyczne. W przypadku bujnej czupryny warto rozważyć jednak czepek materiałowy, który znacznie łatwiej będzie nałożyć, chowając pod niego włosy. Na rynku dostępne są obecnie modele z wydłużanym tyłem, które skutecznie zabezpieczą uszy przed wpadaniem do nich wody, a pływaka – przed związanymi z tymi szumami w głowie.

Jak dopasować czepek rozmiarem?

Kupując czepki do pływania, trzeba też zwrócić uwagę, by pasowały do rozmiaru głowy. Dobrze dobrany czepek nie uciska, ale też nie spada – musi mocno trzymać się głowy, żeby po wejściu do wody nie poluzował się. W sklepach sportowych (https://www.asport.pl/k/146/czepki/) dostępne są czepki w bardzo różnej rozmiarówce: męskie, damskie oraz dziecięce, więc zakup nie powinien stanowić problemu.